З головної ялинки Києва зняли капелюх. Його перетворять на інсталяцію

З головної ялинки Києва зняли капелюх. Його перетворять на інсталяцію

Ексклюзивно
З головної ялинки Києва зняли капелюх. Його перетворять на інсталяцію
. Іван Сидор

У неділю, 13 грудня, з головної новорічної ялинки у Києві зняли капелюх. Його перенесуть в один зі столичних парків, де надалі він слугуватиме фотозоною.

Як розповів Суспільному засновник і директор проєкту Folk Ukraine Ігор Добруцький, який, зокрема, займається організацією зимових свят у Києві, капелюх замінять на зірку, яку збираються поставити 19 грудня на день Святого Миколая.

"Капелюх перенесемо в один із парків. Навесні побачите. Буде слугувати фотозоною", - зазначив він.

З головної ялинки Києва зняли капелюх. Його перетворять на інсталяцію
З головної ялинки Києва зняли капелюх. Суспільне

Що було не так з капелюхом

Капелюх на головній ялинці на Софійській площі замінять на зірку і більше не повертатимуть через те, що аксесуар, за словами Добруцького, не сподобався більшості мешканців Києва.

За задумом організаторів, оскільки цьогорічна концепція прикрас на ялинці була пов'язана з казками, то на ялинку вирішили почепити саме капелюх, а не зірку, який символізує казку і є немов оберегом для лісових звірів, якими прикрашене дерево.

Зокрема проти такого аксесуару виступила Православна церква України. У своєму Facebook ПЦУ заявила, що капелюх на головній ялинці "викликає здивування". Також так розкритикували казкову концепцію оформлення дерева, заявивши, що такий підхід "витісняє християнську символіку".

Деякі користувачі соцмереж також висловили незадоволення капелюхом на головній ялинці. Здебільшого вони писали, що не розуміють концепції новорічної прикраси.

Натомість нардепка від слуги народу Ірина Геращенко написала, що "дух і атмосферу Різдва кожен творить сам, вдома", і дуже дивно в умовах пандемії та війни вести баталії навколо капелюха.

Що відомо

  • У Київській міській державній адміністрації розповіли про заплановані на Новий рік та Різдво святкові заходи.
  • За словами чиновників, цьогоріч у центрі столиці облаштують три тематичні локації, ковзанки, організують пішохідний маршрут, а також транслюватимуть святкові заходи онлайн.
  • У разі запровадження локдауну на новорічні свята організатори святкування у Києві обмежать можливість підходити до ялинки та кількість відвідувачів на Софіївській площі.
  • Під час новорічних свят на Софійській площі у Києві працюватиме інтерактивна лазерна проєкція "Вітання звідусіль", автором повідомлень на якій може стати кожен, хто забажає.
  • Раніше у Folk Ukraine повідомили, що головна ялинка столиці-2021 буде штучна і вища за 30 метрів, а загалом на святкування витратять понад 30 мільйонів гривень.
На початок