Українці зможуть привітати близьких з Новим роком на стінах Софійського собору

Українці зможуть привітати близьких з Новим роком на стінах Софійського собору

Українці зможуть привітати близьких з Новим роком на стінах Софійського собору
. Суспільне

Під час новорічних свят на Софійській площі у Києві працюватиме інтерактивна лазерна проєкція "Вітання звідусіль", автором повідомлень на якій може стати кожен, хто забажає.

Так, з 9 грудня кожен може надіслати своє вітання близьким, а в період новорічних свят ці вітання транслюватимуться на дзвіницю Софійського собору та головній новорічній площі країни за допомогою лазерів.

"Вітання звідусіль" — це більше, ніж новорічна розвага і транслятор побажань. У прагненні привітати Україну ми немов зберемо в одному місці тисячі людей, що живуть не лише у різних куточках нашої держави, а й по всьому світу. І місце лазерної проєкції як ніколи має значення, адже автори привітань звернуть увагу на нашу спільну культурну та історичну спадщину, відчують зв’язок, що об’єднує українців, де б вони зараз не були", — заявила журналістам генеральна директорка Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська.

Дзвіниця з проєкцією
Дзвіниця з проєкцією. Суспільне

За словами організаторів, таким чином можна буде привітати зі святами рідних, що в часи пандемії не можуть знаходитись поруч або надіслати вітання цілій країні, якщо ви знаходитесь далеко. Для цього потрібно залишити привітання тут і тоді понад 10 тисяч послань транслюватимуться на дзвіниці з 19 грудня по 7 січня. Проєкція працюватиметься щодня у цей період з 16:00 до 21:00.

Щоб ваше вітання з’явилося на головній новорічній площі України, потрібно зробити три кроки:

  1. заповнити заявку;
  2. зачекати, доки вітання пройде перевірку;
  3. отримати повідомлення з точним часом, коли вітання з’явиться над Софійською площею.
Читайте також: Чому в українському кіно немає різдвяного хіта. Огляд мюзиклів і трагікомедій про Новий рік і Різдво

Організатори додали, що спеціальна камера зафіксує мить демонстрації привітання на головній новорічній площі України та надішле фото кожному, чиє повідомлення з’явилося на дзвіниці, на вказану електронну скриньку. Світлини також можна буде використовувати як оригінальну листівку, щоб привітати близьких.

Також із 19 грудня на сайті проєкту можна буде спостерігати за новорічними площами різних країн світу. Трансляції наживо відбуватимуться з Нью-Йорка, Лондона, Брюсселя, Праги та інших міст.

Що відомо

  • У Київській міській державній адміністрації розповіли про заплановані на Новий рік та Різдво святкові заходи. За словами чиновників, цьогоріч у центрі столиці облаштують три тематичні локації, ковзанки, організують пішохідний маршрут, а також транслюватимуть святкові заходи онлайн.
  • У Києві на головній ялинці на Софіївській площі почався монтаж гілок зі штучної хвої.
  • Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів, що цьогорічний новорічний кошик продуктів не буде дорожчим за торішній, утім стіл українців у період свят "виглядатиме значно скромніше".
  • Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує не подорожувати на Різдво, уникати скупчення людей та залишитися вдома.
На початок