Енергосистема наразі залишається збалансованою, пошкодження інфраструктури ускладнюють її функціонування. Минулої доби енергетики відновили живлення для 5674 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій.
Про це зранку 12 листопада повідомили в Міненерго.
У відомстві закликали споживачів раціонально використовувати електроенергію, особливо у вечірній час з 16:00 до 21:00, оскільки це допомагає підтримувати систему в стабільному стані.
Ситуація на ЗАЕС
Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.14 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.
Імпорт
На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 1598 МВт*год та потужністю 131 МВт.
Напередодні у низці областей запроваджували аварійні відключення світла у звʼязку з загрозою ударів по енергетиці.
На початку липня цього року Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив збитки української енергетики через російські обстріли у 56,5 мільярдів доларів. Ще раніше у ДТЕК повідомляли, що Росія з початку повномасштабного вторгнення атакувала теплоелектростанції компанії понад 180 разів, через що було втрачено 90% потужностей.
6 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що, якщо не буде подальших обстрілів енергооб’єктів, Україна могла б пройти зиму без відключень. Водночас за даними розвідки, Росія готує наступні масовані атаки по енергосистемі України.
Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.
Глава уряду 10 вересня розповів журналістам, що ця зима буде не менш важкою, ніж попередні. Те саме сказав в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному" тимчасовий виконувач обов'язків голови Укренерго Олексій Брехт. Найгірший сценарій проходження зими, який розглядають — продовження масованих атак Росії по об'єктах генерації. У цьому разі відключення в холодні дні будуть до 8 годин.
29 жовтня міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна та Європейський Союз домовилися про збільшення можливості імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт із 1,7 ГВт, як було раніше.