Компанія "українського Ілона Маска" виграла тендер NASA на запуск малих супутників

Компанія "українського Ілона Маска" виграла тендер NASA на запуск малих супутників

Компанія "українського Ілона Маска" виграла тендер NASA на запуск малих супутників
Firefly Black

Техаська компанія Firefly Black LLC, що належить бізнесменові українського походження Максиму Полякову, виграла тендер американської космічної агенції NASA на запуск у космос малих супутників SmallSats. Обсяг контракту склав 9,8 мільйонів доларів.

Як повідомляється на сайті NASA, також переможцями тендеру стали ще дві компанії з Каліфорнії — Astra Space (контракт на 3,9 мільйона доларів) та Relativity Space (3 мільйони доларів).

Компанії-переможці здійснюватимуть запуски в межах програми NASA Launch Services Program (LSP). Вона передбачає виведення на орбіту малих супутників, мікросупутників і наносупутників.

У комічній агенції наголосили, що невеликі супутники SmallSats відіграють все більш значущу роль в освоєнні, демонстрації технологій, наукових дослідженнях та освітніх програмах NASA. "Ми вітаємо відданість НАСА створенню промислової бази країни з невеликих запусків і з нетерпінням очікуємо на можливість багато років підтримувати цивільні запуски у США", — йдеться у заяві компанії Firefly Black з нагоди перемоги, яку опублікувало видання Business Wire.

Хто такий Максим Поляков

Український IT-бізнесмен Максим Поляков, якого називають "українським Ілоном Маском", став відомим у 2010 році, коли сервіс Cupid plc. під його управлінням вийшов на Initial Public Offering Лондонської Фондової біржі. За рік компанію визнали технологічним проєктом з найстрімкішим розвитком за версією Deloitte. На піку популярності вартість дейтінгових активів компанії Полякова Cupid plc. оцінювалася у 204,9 мільйона доларів.

Компанія "українського Ілона Маска" виграла тендер NASA на запуск малих супутників
maxpolyakov.space / Facebook

У 2015 році Поляков переїхав до США, де став співзасновником фонду венчурних інвестицій Noosphere Venture Partners. Фонд відомий своїми проєктами у сфері IT-індустрії та технологічної освіти. В Україні фонд Noosphere Venture Partners відкрив сім інжинірингових шкіл.

У 2017 році український бізнесмен придбав збанкрутілу аерокосмічну компанію Firefly Aerospace та перезапустив її, інвестувавши понад 75 мільйонів доларів. Головний офіс компанії розташований у США, а науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр працює в Дніпрі. Firefly Aerospace займається розробкою легких транспортників для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Компанія володіє дочірнім підприємством Firefly Black LLC з офісом у Техасі, яке виграло тендер NASA.

Що відомо

  • У вересні 2020 року компанія Firefly Aerospace Inc. українця Максима Полякова провела успішне випробування першого ступеня комерційної ракети Alpha.
  • У листопаді компанія Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту угруповання із 60 супутників Starlink, необхідних для створення глобальної супутникової інтернет-мережі.
  • Раніше SpaceX скасувала запуск на орбіту чергової партії супутників Starlink через негоду.
На початок