П'ять золотих медалей з восьми. Юніорська збірна України виграла Євро зі спортивної гімнастики europeangymnastics.com

Українці - перші в медальному заліку.

Юніорська збірна України завоювала 11 медалей на чемпіонаті Європи-2020 зі спортивної гімнастики, який проходить в турецькому Мерсіні.

В активі збірної України - 5 золотих, 5 срібних та 1 бронзова нагорода.

Усього на Євро було розіграно вісім комплектів нагород, тобто можна було виграти 8 золотих медалей. Україна здобула п'ять - більше половини.

У завоюванні всіх п'яти золотих медалей взяв участь Ілля Ковтун. Окрім цього, спортсмен має одну срібну медаль. У фінальних змаганнях на снарядах Ковтун взяв "золото" у вправах на коні (14.233) та майже на бал випередив срібного призера Гітіса Хасазироваса (13.366).

Іван Севрук виборов "срібло" у вільних вправах (13.466). Перше місце в цій дисципліні посів литовець Гітіс Хасазировас (13.733). Третім став угорець Ботонд Молнар (13.400).

У вправах на кільцях Ковтун та Володимир Костюк оформили переможний дубль ("золото" та "срібло"). На третьому місці - турецький гімнаст Бора Тархан.

Друге місце Ілля Ковтун (14.033) посів у опорних стрибках, пропустивши вперед лише румуна Габріеля Буртанете (14.283). Бронзовим призером став Бора Тархан (14.016).

На паралельних брусах Ковтун (14.600) та Микита Мельников (13.666) посіли перші два місця, а турецький спортсмен Мерт Ефе Кілісер став бронзовим призером (13.266).

У вправах на перекладині серед українців на п'єдесталі опинився лише Володимир Костюк. Гімнаст показав третій результат (12.900). Першим став угорець Крістіан Балаш (13.366), друге місце в турка Мерта Ефе Кілісера (12.933).

Перед цим Ілля Ковтун та Володимир Костюк завоювали "золото" та "срібло" багатоборстві на юніорському чемпіонаті Європи-2020.

Раніше українські юніори теж стали чемпіонами у командному змаганні. Україну представляли Ілля Ковтун, Володимир Костюк, Радомир Стельмах, Іван Севрук та Микита Мельников. Загалом, українці набрали 239.128 балів.

Загальний медальний залік юніорського Євро

1. Україна - 5 "золото", 5 "срібло", 1 "бронза" (11 медалей)
  2. Угорщина - 1 "золото", 1 "срібло", 1 "бронза" (3 медалі)
  3. Литва - 1 "золото", 1 "срібло", 0 "бронза" (2 медалі)
  4. Румунія - 1 "золото", 0 "срібло", 0 "бронза" (1 медаль)
  5. Туреччина - 0 "золото", 2 "срібло", 3 "бронза" (4 медалі)
  6. Болгарія - 0 "золото", 0 "срібло", 1 "бронза" (1 медаль)
  7. Ізраїль - 0 "золото, 0 "срібло", 1 "бронза" (1 медаль)

• Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики-2020 продовжиться особистими фіналами серед дорослих, які пройдуть в неділю, 13-го грудня.
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start