Перейти до основного змісту
У російському Курську десятки переселенців з Суджі вийшли на мітинг

У російському Курську десятки переселенців з Суджі вийшли на мітинг

У Курську десятки людей вийшли на мітинг. Що відомо
Пункт пропуску на кордоні з Росією біля російського кордону в Сумській області. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

10 листопада десятки переселенців з Суджі вийшли на мітинг на Червону площу в Курську, вимагаючи покарати російських генералів, які "винні в прориві кордону".

Про це повідомляє Telegram-канал "7х7" з посиланням на учасників мітингу.

Представник адміністрації Курської області Анатолій Дроган попросив мітингарів розійтися з площі та написати звернення у громадської приймальні.

"Нам все одно, де замерзати, на вулиці замерзати, яка різниця, ми все одно не вдома", — сказала одна із переселенок у відповідь.

Дроган також вимагав учасників протесту "показати, хто вас тут зібрав" і заявив, що жителі Суджі влаштували "незаконну акцію".

Мітингарі вимагали покарати генералів, винних у прориві кордону.

"Це не керується владою, був прорив, війська, що там стояли, вони загинули. Повірте мені, винних уже затримано. Якщо вам стане легше, військові, які допустили (прорив — ред.), якщо вони залишилися живими, вони будуть покарані", — заявив Дроган мітингарям.

У відповідь люди почали кричати, що на кордоні стояли "строковики з автоматами", а покарати треба "генералів", і почали вимагали від влади визнати, "що йде війна".

За оцінками адміністрації Курської області на площі зібралося близько 120 людей.

"7х7" також повідомляє, що кілька днів тому в Курську пройшов мітинг мешканців іншого прикордонного району — Великосолдатського. Люди скаржилися на те, що через високі ціни не можуть орендувати житло.

Що відомо про бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події в Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 27 серпня 100 населених пунктів, у полон на цьому напрямку взяли 594 військовослужбовців з Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

Топ дня

Вибір редакції

На початок