Як отримати одноразову виплату у 8 тисяч. Інструкція

Як отримати одноразову виплату у 8 тисяч. Інструкція

Як отримати одноразову виплату у 8 тисяч. Інструкція
УНІАН

Від 14 грудня фізичні особи підприємці та наймані працівники (застраховані особи) можуть подавати заявки на отримання одноразової допомоги у 8 тисяч гривень допомоги від держави у рамках програми підтримки підприємців через карантин. Відповідно до постанови уряду, заявки можна подавати до 21 грудня.

Раніше Пенсійний фонд опублікував пам'ятку для застрахованих осіб щодо того, як отримати 8 тисяч гривень. Згідно з нею, право на отримання одноразової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень мають:

 • наймані працівники, які станом на 10 грудня 2020 року працюють за основним місцем роботи у роботодавця, діяльність якого була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів і середня заробітна плата яких за третій квартал 2020 року не перевищує тридцять тисяч гривень на місяць;
 • фізичні особи-підприємці, які станом на 10 грудня зареєстровані 3 місяці та у 2020 році сплатили ЄСВ за себе не менше ніж за 3 місяці. Перевірити факт реєстрації можна за цим посиланням.

Зазначається, що виплата не надаватиметься тим особам, які є одночасно фізичною особою-підприємцем та найманим працівником. Крім того, при поданні заявки буде автоматично здійснюватися перевірка відповідності основного виду економічної діяльності роботодавця переліку видів діяльності, стосовно яких було введено карантинні обмеження. Також автоматично перевірятимуться факти нарахування та сплати єдиного соціального внеску.

Перевірити зарахування стажу (сплату ЄСВ) і розмір заробітної плати можна за цим посиланням. Пенсійний фонд зазначає, що знадобиться електронний підпис.

При цьому заява на виплату одноразової допомоги застрахованим особам подається до 21 грудня 2020 року включно. Крім того, заява заповнюється виключно в електронній формі у мобільному додатку "Дія"

Як отримати послугу на порталі

 • знадобиться кваліфікований електронний підпис для авторизації у порталі;
 • зареєструватися чи авторизуватися, якщо особа вже зареєстрована, у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID;
 • у розділі “Послуги” обрати “Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам”;
 • "Дія" автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду України на відповідність умовам отримання допомоги;
 • необхідно підтвердити поточне місце роботи; ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN;
 • отримати кошти можна лише на особистий рахунок;
 • перевірити та надіслати заповнену заяву;
 • очікуйте повідомлення про зарахування виплати в банк.
Читайте також: "Ефекту не буде". Експерт прокоментував програму держпідтримки бізнесу на час карантину

Як отримати послугу у додатку

 • завантажити додаток "Дія";
 • авторизувати у застосунку через свій Приват24, Monobank, або BankID НБУ;
 • у розділі "Послуги" натиснути "Отримати допомогу";
 • "Дія" автоматично перевірить дані в Реєстрі застрахованих осіб ПФУ на відповідність умовам отримання допомоги;
 • ввести номер гривневого рахунку застрахованої особи у форматі IBAN. УВАГА – отримати кошти можна лише на особистий рахунок;
 • очікуйте сповіщення про опрацювання заяви.

Заповнення заяви

У заяві автоматично формуються:

 • реєстраційний номер облікової картки платника податків АБО серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
 • адреса місця проживання;
 • належність найманого працівника чи фізичної особи – підприємця до категорій осіб, які мають право на виплату одноразової допомоги (підтверджується шляхом проставлення відповідної позначки в заяві).
Читайте також: "Вісімка Володимира": що думають експерти про карантинні виплати підприємцям від держави

Застрахованою особою вноситься номер банківського рахунка заявника – за стандартом IBAN (одноразова допомога виплачується виключно на банківський рахунок. У разі відсутності банківського рахунку, його необхідно відкрити у будь-якому обраному банку), Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.

Зазначається, що у разі подання недостовірної інформації допомога підлягає поверненню. Якщо особа не поверне кошти добровільно протягом 10 робочих днів з дня надсилання рішення територіального органу Пенсійного фонду про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, вони будуть стягнуті державною виконавчою службою в примусовому порядку.

У ПФУ додали, що рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги буде розміщено на вебпорталі ПФУ з одночасним SMS-повідомленням, за наявності мобільного номеру телефону.

Що відомо

 • Верховна рада схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського №4429 про соцпідтримку застрахованих осіб у зв'язку і №4430 про внесення змін до Податкового кодексу у зв'язку з карантинними обмеженнями через COVID-19.
 • Президент Володимир Зеленський заявив, що до Верховної ради подадуть законопроєкти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.
 • Уряд на засіданні 25 листопада вирішив продовжити виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які були змушені обмежити свою роботу через запроваджений урядом карантин, без подання нової заяви.
На початок