Таблиця коефіцієнтів УЄФА: на якому місці зимуватиме Україна

Таблиця коефіцієнтів УЄФА: на якому місці зимуватиме Україна

Таблиця коефіцієнтів УЄФА: на якому місці зимуватиме Україна AP

Шотландія наростила відрив перед зимовою паузою.

Україна дізналася своє місце в рейтингу коефіцієнтів УЄФА. На цьому місці Україна зимуватиме, аж поки в лютому не повернуться єврокубки.

На шостому тижні єврокубків Україна могла піднятися на 11-е місце, заробивши одразу 2.2 бали. Якби всі три представники у Лізі чемпіонів та Лізі Європи перемогли в своїх матчах, а "Шахтар" ще й вийшов до плей-оф ЛЧ, то Україна могла би отримати одразу 11 очок. Що означає ті самі 2.2 бали в таблиці коефіцієнтів УЄФА.

Однак, "Шахтар" зіграв унічию, "Динамо" перемогло, а "Зоря" програла - відтак, Україна залишається на 12-му місці, додавши до активу 0.6 балів. Шотландія змогла наростити відрив - перемоги "Рейнджерс" та "Селтіка" дозволили їм закріпитися на 11-й сходинці з відривом у 0.425 балів.

Але при цьому, у єврокубковій весні Україна матиме дві команди ("Шахтар" та "Динамо"), а Шотландія лише одну ("Рейнджерс"). "Зоря" та "Селтік" ще раніше "відрізали" себе від можливості вийти в плей-оф Ліги Європи.

Австрія, котра зараз перебуває а 10-му місці - має відрив у 4.125 бала від України та двох представників у єврокубквовій весні. Відтак, наздогнати їх та посісти десяте місце буде складно.

Читайте також: Визначилися всі учасники плей-оф Ліги Європи: із ким може зіграти "Шахтар" та "Динамо"

Позаду в України залишилися три клювочих суперники: Туреччина, Данія та Кіпр. Ці три країни втратили всіх своїх представників у єврокубках. Наразі відрив України від Туреччини складає 1.6 бала. Найближчий переслідувач у таблиці коефіцієнтів, який досі має свого представника в єврокубках - Сербія. Вона відстає від України на 5.450 балів. Це - дуже солідний відрив.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА після шести турів єврокубків

 1. Іспанія - 92.283
 2. Англія - 90.712
 3. Італія - 72.295
 4. Німеччина - 71.856
 5. Франція - 54.915
 6. Португалія - 47.349
 7. Росія - 38.382
 8. Нідерланди - 36.800
 9. Бельгія - 36.300
 10. Австрія - 35.825
 11. Шотландія - 32.125
 12. Україна - 31.700
 13. Туреччина - 30.100
Читайте також: Як завершився груповий етап Ліги чемпіонів. Хто вийшов до плей-оф

Що означатиме 12-е місце України в таблиці коефіцієнтів

Для того, аби зберегти бодай чемпіону України можливість потрапити до групового етапу Ліги чемпіонів, Україні потрібно піднятися на десяте місце, на якому зараз перебуває Австрія.

11-е та 12-е місце у рейтингу коефіцієнтів дозволяють чемпіону країни потрапити до раунду плей-оф кваліфікації до Ліги чемпіонів (шлях чемпіонів). Команда, яка посіла друге місце за таких обставин розпочинатиме виступи в ЛЧ із другого кваліфікаційного раунду (шлях нечемпіонів).

Також при цьому лише одна команда від України зможе потрапити до Ліги Європи (переможець Кубка або той, хто посів третє місце). Ще дві команди (третя та четверта, або четверта та п'ята) потраплять до кваліфікації новоствореної Ліги Конференцій у сезоні 2021/22.

Читайте також: УЄФА визначила місце проведення першого фіналу Ліги Конференцій

Що далі

 • УЄФА проведе жеребкування Ліги чемпіонів та Ліги Європи в понеділок, 14-го грудня. Тоді якраз "Шахтар" та "Динамо" дізнаються своїх суперників по плей-оф Ліги Європи.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс