У період з першого кварталу 2022 року по другий квартал 2024 року вартість імпорту до Європейського Союзу з Росії впала на 87%. Товарообіг між РФ та Євросоюзом — найнижчий за 25 років.
Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на дані статистичної служби ЄС (Євростату).
Як підрахувало відомство, у ІІ кварталі 2024 року як імпорт з Росії, так і експорт до Росії скоротилися на 16,0% і 9,5% відносно попереднього кварталу — першого у 2024-му.
Крім того, з першого кварталу 2022 року по другий квартал 2024 року вартість імпорту ЄС з Росії впала на 87%.
Частка Росії в імпорті нафти з країн поза ЄС впала з 21% у другому кварталі 2022 року до 1% у другому кварталі 2024 року.
Постачання в Росію європейських товарів за серпень скоротилися на 18%, або до 2,5 млрд євро, якщо порівнювати з липнем. Якщо зіставити ці цифри з кількостями товарообігу до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, коли європейський імпорт сягав 7-8 млрд євро на місяць (2021 рік), то російська економіка втратила дві третини товарів із ЄС.
Загальний товарообіг Росії та ЄС скотився на рівні 1999 року: у серпні він становив 5,1 млрд євро. Експорт з Росії у країни Євросоюзу впав на 12% — до 2,6 млрд євро.
Що відбувається в економіці РФ у зв'язку з війною
Минулого року в серпні видання Reuters із посиланням на урядовий документ писало, що Росія на тлі війни в Україні подвоїла цільові витрати на оборону на 2023 рік до обсягу у більш як 100 мільярдів доларів, що становить третину від усіх державних витрат РФ. Наступного року Росія планує збільшити оборонні видатки до 13,2 трильйона рублів (142 мільярди доларів), що становить 6,2% валового внутрішнього продукту (ВВП) країни — писало медіа Bloomberg.
Улітку цього року Московська біржа (ММВБ) призупинила торги доларом США, євро та гонконзьким доларом після того, як Міністерство фінансів США наклало санкції на саму біржу та її дочірні компанії. Хоча потім курс валют стабілізувався і, як повідомляло видання Bloomberg, керівники кількох російських металургійних компаній не очікували серйозного впливу цих санкцій, а російський "Газпром" заявив, що компанія давно не використовує Московську біржу для розрахунків. Через санкції основною іноземною валютою РФ стає китайський юань.