Російські витрати на оборону сягнули третини бюджету — Reuters

Російські витрати на оборону сягнули третини бюджету — Reuters

ЗМІ
Російські витрати на оборону сягнули третини бюджету — Reuters
Росія, Москва. Фото: УНІАН

Російський уряд на тлі війни в Україні подвоїв цільові витрати на оборону на 2023 рік до обсягу у більш як 100 мільярдів доларів, що становить третину від усіх державних витрат РФ.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на урядовий документ, який опинився у розпорядженні редакції інформаційного агентства.

"Ці цифри проливають світло на витрати Росії на конфлікт у той час, коли дані про бюджетні витрати по секторах більше не публікуються. Вони показують, що лише в першій половині 2023 року Росія витратила на оборону 12%, або 600 мільярдів рублів, із більше, ніж 4,98 трильйона рублів (54 мільярди доларів), які вона спочатку планувала на 2023 рік", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, у документі йдеться, що російські витрати на оборону за перші шість місяців 2023 року склали 5,59 трильйона рублів, що становить 37,3% від загальних 14,97 трильйона рублів, витрачених за цей період. При цьому бюджетний план Росії передбачає 17,1% від загального обсягу витрат на "національну оборону".

Уряд і міністерство фінансів Росії не відповіли на прохання Reuters прокоментувати ці цифри.

"Зростання витрат на війну сприяє скромному економічному відновленню Росії цього року завдяки збільшенню промислового виробництва, але вже підштовхнуло бюджетні фінанси до дефіциту приблизно у 28 мільярдів доларів — ця цифра посилюється падінням доходів від експорту", — зазначають автори публікації.

Водночас збільшення витрат на оборону на тлі війни в Україні може ще більше збільшити дефіцит російського держбюджету, тоді як зростання виробництва може призвести до "канібалізації" інших секторів економіки та витіснення приватних інвестицій. При цьому підрахунки Reuters на основі документа показали, що Росія вже витратила на оборону за перші шість місяців 19,2% від усіх спочатку запланованих бюджетних витрат на 2023 рік в цілому.

За останніми оприлюдненими даними, Москва витратила на армію в січні та лютому 2 трильйони рублів. У першому півріччі поточного року видатки бюджету на 2,44 трлн рублів перевищили показники за аналогічний період 2022 року. Згідно з документом, 97,1% цієї додаткової суми було спрямовано на оборонний сектор.

У період з 2011 по 2022 рік Росія витрачала на оборону мінімум 13,9% і максимум 23% свого бюджету, пише Reuters. Згідно з документом, Росія вже витратила 57,4% свого нового річного оборонного бюджету.

На початок