Прототип ракети для польоту на Марс вибухнув під час посадки

Прототип ракети для польоту на Марс вибухнув під час посадки

Прототип ракети для польоту на Марс вибухнув під час посадки
Скріншот з відео

Прототип міжпланетної ракети Starship від SpaceX вибухнув під час посадки після тестового польоту 10 грудня.

Корабель зміг злетіти на 12,5 кілометрів. Це найбільша висота, на яку наразі вдавалося підняти Starship, передає The Verge.

Майже семихвилинний тестовий політ почався близько 17:45 (01:45 за київським часом) з об'єкту SpaceX у Бока-Чика, штат Техас. Прототип піднявся на цільову висоту, але під час польоту два з трьох основних двигунів вимкнулися. Пізніше перестав працювати і третій. SpaceX спробував маневрувати та розвернув ракету паралельно до землі. Незадовго до посадки двигуни відновили роботу, але Starship знижувався занадто швидко та вибухнув, коли торкнувся землі.

"Тиск у паливному баці був низьким, що спричинило високу швидкість приземлення, але ми отримали всі необхідні дані", - написав у Twitter Ілон Маск після вибуху

У свою чергу компанія SpaceX, коментуючи невдале приземлення відзначила, що "успіх вимірюється не виконанням конкретних цілей, а можливістю навчитися на помилках, щоб покращити наступний запуск".

Що відомо

  • 6 грудня SpaceX запустила ракету Falcon 9 для доставки близько 3 тонн вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС).
  • Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск назвав орієнтовні терміни першої космічної місії на Марс за участі астронавтів. За його словами, за сприятливих обставин люди зможуть досягти Червоної планети вже за 4 роки.
  • У листопаді SpaceX вивела на орбіту 60 супутників Starlink.
  • Ілон Маск став другою найбагатшою людиною у світі.

На початок