Василь Карленко - про причини слабкого старту сезону, навантаження на жіночу команду та Підручного

Василь Карленко - про причини слабкого старту сезону, навантаження на жіночу команду та Підручного

Ексклюзивно
Василь Карленко - про причини слабкого старту сезону, навантаження на жіночу команду та Підручного Українське радіо

Інтерв'ю віцепризеднта федерації біатлону України для Суспільне Спорт.

Автор: Сергій Цукіло

Збірна України з біатлону провела два стартові етапи Кубка світу - за результатами стартів в українців немає подіумів, три потрапляння у топ-10 в особистих гонках, а також нестабільні виступи (з покращенням під кінець двотижневого періоду в Фінляндії). У заліку Кубка Націй чоловіки ідуть поза топ-10, а жінки - на сьомому місці.

Суспільне Спорт поспілкувалося з віцепрезидентом федерації біатлону України Василем Карленком - про виступ українських спортсменів та причини їх слабкої форми. Також Карленко, який був тренером збірної України до Олімпіади в Сочі, пояснив, як потрібно стартувати ветеранкам української збірної та розповів про "одноразового челленджера" Дмитра Підручного.

Читайте також: Юрай Санітра - про форму Дар'ї Блашко, прогрес чоловічої команди та очікування від Гогфільцену
  • Про причини слабких виступів на початку сезону

"Я дуже задоволений тим, як дівчата себе показали в естафетній гонці на другому етапі в Контіолахті. Після першого спринту були деякі песимістичні настрої. Я вважаю, що дівчата зібралися і показали гідний результат, не зважаючи на штрафні кола Віти Семеренко та Олени Підгрушної.

Утім, є дві головні причини, через які виникатимуть проблеми з результатом. Перша причина: треба пам’ятати, що це базовий рік для підготовки до Олімпіади. У нас два завдання: зберегти дівчат, щоб вони виконали великий обсяг навантажень і стартували достатню кількість гонок, а також завдання – підтягнути молодь. А друга причина – це зрив підготовки у жовтні місяці. Команді довелося повертатися з австрійського "глетчера" в Україну, переривати акліматизацію та підготовку. Ми бачили, що перший етап для чоловіків та жінок наче й не відбувся, бо була "ломка". Переїзди, повернення, а при планомірній підготовці, це недопустимо. Я вважаю, що спад це нормально, але вже на заключних гонках другого етапу ми побачили наших біатлоністів на зовсім іншому рівні. В подальшому вони надолужать те, що втратили на першому етапі".

Віта Семеренко - під час збору в Австрії

Віта Семеренко - під час збору в Австрії

  • Про ветеранок жіночої збірної України

"Якщо брати Олену, Віту та Валентину, то вони вже мають величезний досвід. Дівчата виступають вже з Ванкувера-2010 і тренерам дуже важливо зберегти цей "досвід". Не експлуатувати їх кожного дня – вони так не можуть. Це молодь можна ставити кожного дня, якій треба стартувати, щоб набирати власний досвід.

Ми вже домовились і з тренерами, і в федерації та міністерстві про це знають, що ми будемо використовувати олімпійських чемпіонок раціонально. Це мають розуміти й вболівальники, адже дівчата можуть зробити результат".

  • Про результати Дмитра Підручного

"У мене немає занепокоєння стосовно Дмитра Підручного – він себе дуже добре знає. Я його називаю "одноразовий челленджер", якого потрібно використовувати раз і по повній програмі. Розпорошувати сили не можна. Але як показує практика, лише одиниці можуть стартувати весь сезон, витримуючи 28-30 стартів та отримувати по 8-12 перемог. Таких спортсменів ми знаємо, але їхній ресурс теж вичерпується з часом і вони закінчують виступати. У них зовсім інших підхід та зовсім інші технології. Можливо підхід в нас і негірший ніж у них, але в нас поки що немає тих технологій відновлювання. А також перш за все умов.

Ми зараз нарікаємо на швидкість, але вибачте, я впевнений, що французи, німці, норвежці – вони вже набрали достатню кількість лижної підготовки. Це сталося в "тунелях»"або на льодовиках про які ми і не знаємо. Вони вже накатали близько 1000 кілометрів, а в нас якщо порахувати, то зараз наші стартують, маючи близько 600-700 кілометрів. Це поки замало. Я впевнений, що Підручний знає коли і як включитися. Але з урахуванням проблем зі здоров’ям, які були і можуть виникнути – він та тренери краще знає коли стартувати і де. Я думаю, що Дмитро не підведе".

  • Про формування команди на Олімпіаду

"Я хотів би прокоментувати тезу головного тренера Юрая Санітри про те, що він хотів би в новому році вже сформувати команду та цілеспрямовано готуватися до Олімпійських ігор. Ця теза безумовно по-різному сприймається тренерами. Вважають, що Юрай певною мірою обмежує можливості спортсменів для потрапляння в команду. Я навпаки підтримую Санітру, бо сам працював на такому рівні при підготовці до Сочі. Знаю, що чим стабільніша команда і якщо вже визначений склад, який може показати результат, тим надійніший буде результат на Олімпіаді. Адже це наша мета, яку ми ставили і комплексно її досягали. Це треба правильно сприймати.

Звичайно, я не виключаю, що хтось з молодих спортсменів буде претендувати на потрапляння в команду. Але це у тому випадку, коли велика кількість спортсменів має хороший рівень функціональної підготовки. Наприклад, він чи вона потрапляють до складу, протягом місяця може зберегти свій рівень готовності, тоді це спрацьовує. Звичайно, якщо молодь ще не дотягує до рівня "олімпійського", то це вже на розгляд тренера. Можливо, взяти на роль запасного, для того, щоб дати змогу взяти участь в Олімпійських іграх. Треба розуміти, що ніхто нікого не хоче дискримінувати. А навпаки, Юрай Санітра намагається співпрацювати разом з усіма, щоб Україна отримала максимальні можливості в Пекіні-2022. Усе для того, аби не було такого моменту, який ми пережили у Пхьончхані-2018. Тоді ми мали хороший потенціал, але через розпорошену підготовку, психологію й відсутність централізації – єдиної команди, не склалося".

Календар етапу №3 Кубка світу. Гогфільцен, Австрія

  • П'ятниця, 11 грудня, 12:30. Жінки, спринт (7,5 км)
  • П'ятниця, 11 грудня, 15:20. Чоловіки, спринт (10 км)
  • Субота, 12 грудня, 12:45. Жінки, естафета (4х6 км)
  • Субота, 12 грудня, 15:45. Чоловіки, гонка переслідування (12,5 км)
  • Неділя, 13 грудня, 12:45. Жінки, гонка переслідування (10 км)
  • Неділя, 13 грудня, 15:00. Чоловіки, естафета (4х7,5 км)
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс