Україна фінішувала на 5 місці в першій жіночій естафеті біатлонного сезону

Україна фінішувала на 5 місці в першій жіночій естафеті біатлонного сезону AP

Два кола штрафу заробила збірна України.

На першу жіночу естафету біатлонного сезону тренерський штаб збірної України виставив наступну четвірку: Дар'я Блашко - Валентина Семеренко - Віта Семеренко - Олена Підгрушна.

Перший етап за Україну відбігла Дар'я Блашко - і це був близький до ідеального виступ. Один додатковий патрон, четверте місце на передачі естафети з відставанням в 10 секунд від лідерки.

Валентина Семеренко трималася близько до першого місця половину свого етапу, але на стійці використала одразу три додаткові патрони. Після чого уже на останньому колі її відставання почало зростати. Зрештою, Валентина передала естафету четвертою - відставання у 37 секунд.

Третій етап бігла Віта Семеренко: вона заробила коло штрафу на стрільбі стоячи, яке відкинуло Україну на п'яте місце. На передачі естафети українки програвали уже 1:35 (25 секунд програшу на останньому колі).

На останньому етапі Олена Підгрушна вела боротьбу з Італією та Австрією за четверте місце, на останню стрільбу вони прийшли разом. Однак Підгрушна та Ліза Тереза Хаузер (Австрія) пішли на коло штрафу. Відтак, це тріо випередила збірна Росії. Україна на останнє коло вийшла з шостим показником - на фінішних кілометрах Олена Підгрушна обіграла італійку та фінішувала п'ятою.

Результат України - п'яте місце, два кола штрафу та 11 додаткових патронів.

Усього п'ять збірних змогли у цій естафеті обійтися без кіл штрафу. Це збірні Швеції, Франції, Німеччини, Італії та Фінляндії. Перші три команди фінішували на подіумі, італійки - шості.

Дивіться повний запис жіночої естафети на етапі в Контіолахті: ВІДЕО

Франція та Швеція вирвалися вперед ще на другому етапі гонки, після чого збільшуали гандикап від суперниць. Постійно попереду були шведки, хоча доля гонки визначилася все одно на останній стрільбі, яку краще провела Ганна Еберг. Швеція - перша, Франція - друга, Німеччина - третя.

Жахливий старт гонки трапився з Норвегією: Каролін Кноттен впала на першому етапі, Тірілл Екгофф заробила три кола штрафу на другому етапі. Норвегії (у минулому сезоні виграла абсолютно всі естафети) довелося підійматися з 18 місця - фінішувала команда на 8 позиції.

Жіноча естафета: результати

1. Швеція (0+8) 1:12:44.5