Нові дисципліни та менша кількість спортсменів. Якою буде Олімпіада-2024 у Парижі

Нові дисципліни та менша кількість спортсменів. Якою буде Олімпіада-2024 у Парижі

Нові дисципліни та менша кількість спортсменів. Якою буде Олімпіада-2024 у Парижі АР

Відомо, скільки спортсменів візьме участь у майбутніх ОІ.

Виконавчий комітет Літніх Олімпійських ігор-2024 у Парижі оприлюднив цифри, які стосуються кількості спортсменів, квот, гендерної рівності та дисціплін. Про це організатори повідомили на офіційному сайті Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Повідомляється, що на майбутній Олімпіаді приділятимуть більше уваги молоді, гендерній рівності та умовам змагань після коронавірусу.

Читайте також: Перенесення Літної Олімпіади в Токіо коштувало 2.8 млрд доларів
  • Гендерна рівність

50% - рівно така кількість чоловіків та жінок буде змагатися на Олімпіаді у Парижі. Наприклад, на перенесеній Олімпіаді-2020 у Токіо кількість жінок складе 48.8%. Під час ОІ-2016 у Ріо жінок було менше на три відсотка - 45.6%.

У порівнянні з Токіо-2020 зросте також кількість змішаних гендерних змагань - із 18-и до 22-х.

  • Нові дисципліни

Скейтбординг, спортивне скелелазіння, серфінг і брейк-данс офіційно затверджені в якості олімпійських видів спорту у Парижі-2024. Менше спортсменів буде представлено у важкій атлетиці та боксі.

Також у легкій атлетиці буде одне нове змішане змагання, котре замінить чоловічу спортивну ходьбу на 50 км. У боксі додадуть одну вагову категорію для жінок замість однієї - для чоловіків. У каное замінять два спринтерських змагань на два змагання з екстримального слалому. Зміни також торкнуться дисципліни вітрильного спорту та стрільби.

Читайте також: Японія допустить "велику кількість" глядачів на Олімпіаду в Токіо
  • Квоти на спортсменів

У Літніх Олімпійських іграх-2024 у Парижі змагатимуть 10 500 спортсменів. Загалом, ця кількість буде на 592 людини меншою, ніж під час ОІ в Токіо (11 092). Як повідомляють організатори, це також призведе до зменшення кількості офіційних осіб.

У виконкомі МОК зазначили, що скорочення по 28 видам спорту буде пропорційним і зосереджено на тих видах спорту, які можуть найкраще компенсувати скорочення, при збереженні універсальності Ігор.

Читайте також: Учасників Олімпіади-2020 у Токіо вакцинуватимуть від коронавірусу - МОК

Що відомо

  • ХХХІІІ Літні Олімпійські ігри-2024 відбудуться в столиці Франції, Парижі. Церемонія відкриття ОІ має пройти 26-го липня 20214-го року. Церемонія закриття - 11-го серпня 2024-го року.
  • Проходитиме Олімпіада у Парижі, зокрема, на стадіоні "Стад де Франс". Серед претендентів на проведення цих Ігор були Париж та Лос-Анджелес
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartТеніс