Європейські країни налаштовані забрати українських лікарів — Степанов

Європейські країни налаштовані забрати українських лікарів — Степанов

Європейські країни налаштовані забрати українських лікарів — Степанов
Піксабей, умовне

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що європейські країни налаштовані забирати українських лікарів через їхню високу професійність.

Про це він заявив під час брифінгу.

"Їхня професійність буде дуже затребувана саме в європейських країнах. І ми вже це почали бачити. Бо європейські країни, в тому числі, орієнтуються на наші показники. Якщо, наприклад подивитися на той же COVID-19 і на кількість людей, які померли від цієї хвороби, і на показники офіційної статистики, на яку всі звертають увагу, то, наприклад, смертність на один мільйон населення у нашій країні майже в два рази менше ніж в Польщі, майже в 3 рази менше ніж у Франції", - наголосив. він.

За словами Степанова, європейські країни дивляться на ці показники, і "розуміють, що таке професійність і за рахунок чого це досягається".

"У європейських країнах дивляться на ці показники, і вони розуміють, що таке професійність і за рахунок чого це досягається - професійності наших інфекціоністів, терапевтів, кардіологів", - відзначив він.

На думку міністра, основна причина, з якої медики хочуть їхати працювати в інші країни - це заробітна платня. Він заявив, що у бюджетному запиті від МОЗ було передбачено зарплатню у 23 тисяч гривень для лікаря, 17 тисяч - для середнього медичного персоналу, 12 - для молодшого. Однак через те, що в кінцевому проєкті бюджету закладені менші цифри, МОЗ не підтримало проєкт.

Що відомо

  • За добу коронавірус виявили у 8 641 людини, серед них 390 дітей та 284 медпрацівників. Це перше суттєве зниження хвилі поширювання СOVID-19 з початку листопада. Напередодні в Україні виявили 11 590 випадків коронавірусу.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в грудні локдауну через поширення коронавірусу не буде. Однак, Кабінет міністрів може запровадити жорсткий карантин у січні. Повний перелік обмежень представлять на засіданні уряду 9 грудня.
  • Більшість українців підтримують карантинні заходи, які були запроваджені урядом навесні. Водночас низку обмежень українці сприймають як необґрунтовані.
  • 40% опитаних соціологічною групою "Рейтинг" негативно ставляться до обмежувальних карантинних заходів у школах. 30% – ставляться до цього позитивно, 22% – нейтрально.
  • 70% українців вважають COVID-19 реальною загрозою особисто для себе та родини, а 79% опитаних підтримують ідею масового тестування населення. При цьому раніше "Рейтинг" оприлюднив результати дослідження, за якими, 40% українців відмовилися б від вакцини, навіть якби за неї не потрібно було платити.
На початок