Комаровський і ВООЗ. Кому найбільше довіряють українці у медичних питаннях

Комаровський і ВООЗ. Кому найбільше довіряють українці у медичних питаннях

Опитування
Комаровський і ВООЗ. Кому найбільше довіряють українці у медичних питаннях УНІАН

66% українців найбільше довіряють дитячому лікарю і телеведучому Євгену Комаровському у питаннях медицини, тоді як серед медичних інституцій найбільшою прихильністю користується Всесвітня організація охорони здоров’я. Водночас міністру охорони здоров'я Максиму Степанову довіряють лише 19% респондентів.

Такими є результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", яке проводилося з 27 листопада по 1 грудня.

"Дитячому лікарю, телеведучому Євгену Комаровському довіряють 66%, не довіряють – 20%. Директору інституту серця Борису Тодурову довіряють 32%, не довіряють – 16%, не знають його – 48%. Головному санітарному лікарю Віктору Ляшку довіряють 32%, не довіряють – 39%, не знають його – 20%", – йдеться в результатах.

Згідно з ними, серед ключових медичних інституцій респонденти найбільше довіряють ВООЗ (47%). Не довіряють цій установі – 32%. Міністерству охорони здоров’я України довіряють 33%, не довіряють – 54%. Національній службі здоров’я довіряють 24%, не довіряють – 40%, нічого не знають про її діяльність – 29%.

Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову довіряють 19%, не довіряють – 34%, не знають такого – 37%. Ексміністерці Уляні Супрун довіряють 15%, не довіряють – 67%, не знають її – 12%. Колишніх міністрів Іллю Ємця та Зоряну Скалецьку не знають майже половина опитаних. Довіряють їм близько 8-10%, не довіряють – близько третини. 

При цьому Центру громадського здоров’я довіряють 21%, не довіряють – 38%. Комітету Верховної ради з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування довіряють 15%, не довіряють – 54%. Соціологи зазначають, що в динаміці за останні кілька місяців спостерігається зростання рівня довіри до державних управлінських інституцій у сфері медицини.

Довідка. Опитування проводилося серед 1200 повнолітніх громадян методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка складає не більше 2,8%.

Що відомо

  • Опитані соціологічною службою Центру Разумкова громадяни України найбільше довіряють Збройним силам і церкві, а найменше — чиновникам. Президенту Володимиру Зеленському довіряють 33%, в той час, як не довіряють 62%.
  • За даними соціологів, у липні рівень довіри українців до Зеленського становив 44%, що є вищім показником ніж у Порошенка та Януковича за той самий період каденції.
  • Попередні результати виявили низький рівень довіри до судів, Верховної ради та президента, та високу довіру до військових, церкви, волонтерів і рятувальників.
  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2020 року лише 16% українців схвалили роботу Верховної ради. Водночас 73% респондентів діяльністю народних депутатів були не задоволені.
  • Більшість опитаних фондом "Демократичні ініціативи" не довіряє правоохоронним органам, негативно оцінює роботу їхніх керівників і вважає, що змін у безпеці не відбулося або все стало гірше.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди