Опитані соціологічною службою Центру Разумкова громадяни України найбільше довіряють Збройним силам і найменше — чиновникам. Президенту Володимиру Зеленському довіряють 33%, в той час, як не довіряють 62%. Про це йдеться в результатах нового дослідження соцслужби
Довіра до інституцій
За результатами опитування, серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до Збройних сил (їм довіряють 66% опитаних), церкви (62%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (60%), волонтерських організацій (60%), Державної прикордонної служби (55%), голови міста (селища, села), в якому проживає респондент (54%), Національної гвардії (52%), добровольчих батальйонів (52%), ради міста (селища, села), в якому проживає респондент (50%).
Водночас недовіра частіше висловлюється чиновникам (не довіряють їм 79% опитаних), ЗМІ Росії (79%), Верховній раді (76%), судам (судовій системі загалом) (75%), уряду (75%), політичним партіям (73%), комерційним банкам (73%), Національному антикорупційному бюро (72,5%), Національному агентству з питань запобігання корупції (71%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (70%), Вищому антикорупційному суду (70%), прокуратурі (70%), Конституційному суду (65%), Національному банку (64%), місцевим судам (63%), Верховному суду (63%), президенту (60%), профспілкам (54%), Національній поліції (53%), Службі безпеки (51%).
Довіра до політиків
"Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, більшість респондентів висловлюють недовіру до всіх політиків, чиє прізвище було представлене в опитувальнику. Дещо частіше у порівнянні з іншими політиками довіра висловлюється Зеленському (йому довіряють 33%, однак не довіряють — 62%) та голові Верховної Ради Дмитру Разумкову (відповідно 30% і 57%)", — йдеться в результатах опитування.
Згідно з ними, довіру одному з лідерів ОПЗЖ Юрію Бойку висловили 22% опитаних (не довіряють йому 69%), голові "Євросолідарності" та п'ятому президенту Петру Порошенку — відповідно 22% і 73%, екслідеру партії "Голос" Святославу Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, голові української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніду Кравчуку — відповідно 17% і 72%, лідерції партії "Батьківщині" Юлії Тимошенко — відповідно 17% і 77% , одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку — відповідно 15,5% і 76%.
Соціологи стверджують, що прем'єру Денису Шмигалю — відповідно 12% і 69%, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову — відповідно 12% і 76%, експрезиденту Грузії Міхеїлу Саакашвілі — відповідно 10% і 80%, голові ОПУ Андію Єрмаку — відповідно 8% і 59%, генпрокурорці Ірині Венедіктовій — відповідно 6% і 62%.
Довідка. Дослідження проводилося на підконтрольній Україні території 30 жовтня-5 листопада 2020 року серед двох тисяч повнолітніх громадян методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Опитування проводилося в рамках проєкту "Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку", що здійснюється Центром Разумкова спільно з представництвом німецького Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Що відомо
- Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо суспільно-політичних настроїв українців. За результатами дослідження, у порівнянні з липнем кількість невдоволених діями президента Володимира Зеленського у вересні 2020 року зросла та сягнула 57%.
- За даними соціологів, у липні рівень довіри українців до Зеленського становив 44%, що є вищім показником ніж у Порошенка та Януковича за той самий період каденції.
- Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2020 року лише 16% українців схвалили роботу Верховної ради. Водночас 73% респондентів діяльністю народних депутатів були не задоволені.