Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдала ударів по центрах командування та управління угрупування ХАМАСу, розташованих у Секторі Гази.
Про це повідомила армійська пресслужба.
За інформацією ізраїльської армії, ці командні та контрольні центри використовувалися угрупуванням ХАМАС для планування та здійснення атак на Ізраїль. Пресслужба пише, що військові завдали ударів по лікарні "Шухада аль-Акса" в районі Дейр-аль-Бала.
"Це ще один приклад систематичного зловживання терористичною організацією ХАМАС цивільною інфраструктурою в порушення міжнародного права", — йдеться у повідомленні.
Армія оборони Ізраїлю заявляє, що перед ударом "вжила багато заходів для зменшення ризику заподіяння шкоди цивільному населенню" та використала високоточні боєприпаси.
ХАМАС наразі не коментували удар. Також немає інформації щодо загиблих чи травмованих.
Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль та розвиток конфлікту
Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав контртерористичну операцію проти угрупування ХАМАС. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.
1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.
Через війну між Ізраїлем та ХАМАСом в Червоному морі єменські хусити, яких підтримує Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що атакують кораблі Ізраїлю та його союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно із Британією атакували сили хуситів в Ємені.
Станом на 7 жовтня 2024 року конфлікт між ХАМАСом та Ізраїлем триває. В Ізраїлі кажуть, що ліквідували низку лідерів ХАМАСу, проте заявляють, що не зупиняться, допоки не ліквідують усіх представників угрупування. Напередодні ізраїльська армія оголосила про початок нової наземної операції в Джабалії на півночі Сектору Гази.
Окрім нападів з боку ХАМАСу Ізраїль потерпає від атак групування "Хезболла", яке діє з території Лівану за підтримки Ірану. Згодом ЦАХАЛ оголосив про нову військову операцію на півдні Лівану "Стріли півночі" та періодично обстрілює столицю Бейрут. Ізраїль заявляє, що ліквідував їх лідера Хасану Насраллу. В угрупуванні підтвердили смерть та назначили нового ватажка — двоюрідного брата попередника Хашима Сафі ад-Дін.
Ще нібито одна сторона конфлікту — Сирія, яка на початку жовтня заявила про ізраїльскі удари по столиці Дамаску. За даними сирійських медіа, троє людей загинули. До того ж Тегеран пообіцяв помститися Ізраїлю за авіаудар по консульству 1 квітня 2024 року, де загинули 11 людей, зокрема старший командир сил Аль-Кудс Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Мохаммад Реза Захеді та його заступник.
Світова спільнота побоюється, що конфлікт на Близькому сході може перерости в повномасштабну війну. Президент США Джо Байден каже, що "потрібно уникнути повномасштабної війни на Близькому сході", проте згодом від американського лідера лунають заяви про обговорення Вашингтона з Ізраїлем питання ударів по нафтових об'єктах Ірану. Телеканал CNN повідомляє, що Іран готується вдарити балістичними ракетами по Ізраїлю.