Супутники, які спостерігають за сонцем, зафіксували на ньому найсильніший спалах за останні три роки.
Як пише Forbes, відчутний спалах електромагнітного випромінювання помітили 29 листопада. За даними науковців, він може спричиняти відключення радіосигналу на всій планеті.
"Рентгенівське та ультрафіолетове випромінювання від спалаху іонізувало верхню частину земної атмосфери, спричинивши короткохвильові перебої радіозв'язку над Південною Атлантикою", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що зафіксований спалах належав до класу M4.4 і може спричиняти лише обмежені збої радіозв'язку на Землі.
Independent підкреслює, що спалах було складно зафіксувати ученим. При цьому сонце блокувало частину викиду, оскільки, за припущеннями експертів, місце вибуху знаходилося за південно-східною частиною Сонця і його тіло могло затьмарити частину спалаху.
Викид складався з плазми і її магнітного поля. Він був запущений у космос і, таким чином, не потрапить на Землю. Однак, якби такий вибух вразив Землю, на планеті могла б виникнути сильна геомагнітна буря.
Довідка. Сонячні спалахи класифікуються як невеликі спалахи класу C, середні спалахи класу M та великі спалахи класу X.
Що відомо
- Вночі 31 жовтня українці могли побачити на нічному небі так званий "блакитний" Місяць поряд з Марсом.
- Мешканці Західної Африки, Аравійського півострова, Південної Азії, Китаю і Тайваню 21 червня спостерігали кільцеподібне сонячне затемнення.
- Увечері 5 червня українці могли побачити напівтіньове місячне затемнення, яке з'єднувалося з "полуничним" Місяцем.
- Останній з чотирьох супермісяців, який називають Квітковий Місяць, з'явився на небі у ніч на 7 травня. Він був повним протягом трьох днів. Суспільне зібрало фото астрономічного явища з різних куточків світу.