Вночі 31 жовтня українці зможуть побачити на нічному небі так званий "блакитний" Місяць. Це другий повний місяць у жовтні. Його можна буде помітити поряд з Марсом, який також у цей період можна буде з легкістю відшукати на небі.
Як розповідають астрономи з NASA, зазвичай буває 12 повних місяців на рік, утім у 2020 році таких явищ загалом буде 13. Зокрема, цієї суботи, 31 жовтня, о 05:49 за київським часом можна буде побачити повний Місяць.
Астрономи рекомендують використовувати бінокль або телескоп, щоб побачити кратери у східній частині Місяця. У найповнішій фазі супутник Землі зможуть розгледіти лише жителі Східної Європи, Близького Сходу та Східної Африки.
Після заходу Сонця "блакитний" Місяць розташується в 4 градусах на південний схід від Марса – досить близько, щоб можна було спостерігати ці небесні тіла разом за допомогою бінокля.
Невже справді блакитний
Попри те, що Місяць, який зійде над Землею 31 жовтня, називають "блакитним", його справжній колір не зміниться. Утім, астрономи зазначають, що іноді супутник Землі дійсно може мати легкий блакитний відтінок, оскільки це обумовлено оптичним ефектом. Найчастіше такий відтінок можна побачити під час великих пожеж або вивержень вулканів, коли дим або пил застеляють небо.
"Блакитний" Місяць є доволі рідкісним явищем, оскільки в середньому він з’являється кожні 2,4 року. Востаннє таке явище можна було побачити у січні й березні 2018 року.
Крім того, 31 жовтня на небі можна побачити й інше астрономічне явище – мінімісяць. У цей час супутник віддалиться від Землі на максимальну відстань, тому супутник виглядатиме найменшим у році.
Що відомо
- Останнє місячне затемнення у 2020 році очікуються 30 листопада. 21 червня і 14 грудня будуть сонячні затемнення.