Увечері 5 червня, за сприятливої погоди, українці зможуть побачити напівтіньове місячне затемнення. Також його буде видно в інших країнах Європи, Азії, Західної Африки, в Австралії, акваторії Тихого, Атлантичного і Індійського океанів, Антарктиці.
Так, астрономічне явище почнеться о 20:45 за київським часом і триватиме кілька годин — до 00:04. При цьому найкраще його буде видно о 22:24.
Крім того, очікуване затемнення збіжиться із повним Місяцем, який називають "полуничним". Він отримав таку назву, оскільки в цей період збирають дозрілий урожай полуниці. Тому, якщо небо не затягне хмарами, затемнення буде видно дуже добре. Водночас у півтінь зануриться тільки 59% Місяця.
Найкраще затемнення буде видно за межами міста і з відкритою лінією обрію. Водночас у місті його добре можна побачити на високих точках за супутником.
Цьогоріч залишилось ще 5 затемнень із урахуванням найближчого. Наступне відбудеться через місяць — 5 липня, але воно буде слабшим і чітко видно його буде лише зі спеціальним обладнанням, останнє місячне затемнення у 2020 році очікуються 30 листопада. 21 червня і 14 грудня будуть сонячні затемнення.
Крім того, 14 грудня на небі можна буде побачитися повне сонячне затемнення, коли Місяць опиниться рівно між Землею і Сонцем.
Що відомо
- 5 червня в Україні переважно мінлива хмарність, короткочасні дощі та слабкий вітер 7-12 м/с. Температура коливатиметься від +17 на півночі до +22 градусів на півдні країни, хоча у Карпатах повітря прогріється максимум до +28.
- Останній з чотирьох супермісяців, який називають Квітковий Місяць, з'явився на небі у ніч на 7 травня. Він був повним протягом трьох днів. Суспільне зібрало фото астрономічного явища з різних куточків світу.