У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів" Зал, у якому відбувся прем'єрний показ стрічки

У столичному кінотеатрі "Київська Русь" 1 грудня відбувся прем'єрний показ фільму "Мати Апостолів" режисера Зази Буадзе. За основу стрічки взяті реальні події, коли влітку 2014-го під Луганськом російські бойовики збили український військовий літак АН-26.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Нікіта Галка.

За сюжетом стрічки український військовий літак АН-26, який транспортував гуманітарну допомогу на фронт, збили бойовики. Командир літака Михайло Кулик дав наказ екіпажу катапультуватися. Сам Михайло залишився на борту літака, який охопило полум'я, і скерував його у поле, аби не впасти на село із місцевими жителями.

"Ми розглядали варіант зйомок у Слов‘янську. Ми туди їздили, але переконалися, що це неможливо там знімати. Для мене це почалось з того, що продюсери показали мені відео, реальне відео матері з Вінниці, яка поїхала туди (На Донбас - ред.) Там жінка ходить навколо уламків мовчки. Це мене настільки не те що зачепило, а вбило", - розповів режисер стрічки Заза Буадзе.

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"Суспільне, Нікіта Галка

Заза Буадзе, режисер фільму “Мати Апостолів”

За сюжетом, дізнавшись про падіння літака, мати командира Софія Павлівна, етнограф із Вінниці - вирішує потрапити на місце падіння літака. Вона продовжує вірити, що її син живий. У кінокартині цю роль зіграла акторка Наталія Половинка.

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"Суспільне, Нікіта Галка

Наталія Половинка, виконує роль матері командира літака

"Це фільм на реальних фактах і про цю війну, і про те, що нам допомагає перемогти. Перемагає тільки любов і тільки віра. Під час зйомок було важко, бо це глибока і важка роль психологічно. Це роль матері, що вірить. Це про всіх матерів. Після цього фільму мені треба пауза, щоб відновитись. Це було страшенне виснаження. І було відчуття, що фільм має у нас вдатися, бо стільки зусиль було докладено", – розповіла Половинка.

За жанром "Мати апостолів" – драма. Знімали на Київщині та Житомирщині. Бюджет фільму склав 21 млн гривень. У широкий прокат стрічка виходить 3 грудня.

Як зазначив продюсер стрічки Дмитро Овечкін, у фільм ввійшли не всі відзняті епізоди, тому найближчим часом за цими ж мотивами планують відзняти серіал.

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"Суспільне, Олена Квасній

Дмитро Овечкін, продюсер фільму “Мати Апостолів”

За інформацією кореспондента Суспільного Нікіти Галки, зал, у якому відбувся прем'єрний показ стрічки уміщує 1 192 місця.

У Києві презентували військову драму "Мати Апостолів"Зал, у якому відбувся прем'єрний показ стрічки

Заповнений зал був наполовину. В холі працівниця робила зауваження тим, хто був без маски, але дистанції там не дотримувалися.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше