В Україні з грудня зростуть пенсії і соцдопомога. Як зміняться виплати

В Україні з грудня зростуть пенсії і соцдопомога. Як зміняться виплати

В Україні з грудня зростуть пенсії і соцдопомога. Як зміняться виплати

З 1 грудня 2020 року в Україні мають зрости пенсійні виплати, прожитковий мінімум, соціальні виплати для кількох категорій осіб, розмір соціальної допомоги й аліментів.

"Установити у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 грудня — 2189 гривень", — йдеться в законі України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

Таким чином, прожитковий мінімум зросте на 71 гривню (з 2118 гривень), мінімальна пенсія збільшиться на 57 гривень до 1769 гривень, а максимальна — на 570 гривень до 17 690 гривень.

"Перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму)", — пояснили у Пенсійному фонді.

За даними фонду, йдеться, також, про перерахування наступних виплат:

 • надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";
 • підвищення відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань";
 • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
 • мінімальна пенсійна виплата людям з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
 • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;
 • надбавки донорам.

Крім того, мають зрости соціальні виплати для таких основних соціальних і демографічних груп населення:

 • дітей віком до 6 років з 1 грудня — 1921 гривня (з 1859 гривень);
 • дітей віком від 6 до 18 років — 2395 гривень (з 2318 гривень);
 • працездатних осіб — 2270 гривень (з 2197 гривень);
 • осіб, які втратили працездатність — 1769 гривень (з 1712 гривень).
Читайте також: "Уряд підтримав запуск накопичувальної пенсійної системи для кількох категорій. Як вона працюватиме"

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, з 1 грудня також буде збільшено розмір державної соціальної допомоги.

"З грудня розмір державної соціальної допомоги буде збільшено відповідно до підвищення розмірів прожиткового мінімуму і становитиме від 1769,00 гривень до 4252,45 гривень", — йдеться у повідомленні.

Згідно із Сімейним кодексом, мінімальний розмір аліментів на одну дитину становить не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Отже, з 1 грудня він становитиме 960,50 гривень для дітей віком до 6 років і 1197,50 гривень для дітей від 6 до 18 років.

Що відомо

 • Уряд спростив процедуру відкриття банківського рахунку для одержувачів пенсій та грошової допомоги, запровадивши процедуру "єдиного звернення". Тепер пенсії можна отримувати на поточний банківський рахунок.
 • Міністерство соціальної політики та Мінцифри планують спростити отримання соціальних виплат та перевести їх в онлайн. Нині вони працюють над проєктом положення про єдину інформаційну систему соціальної сфери.
 • Раніше Пенсійний фонд України перерахував мінімальний розмір пенсій для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки).
На початок