Бюро Національної асамблеї Франції у вівторок, 17 вересня, підтримало прийнятність процедури відсторонення президента Еммануеля Макрона із посади.
Як пише BFMTV, "за" проголосували 12 членів бюро, "проти" — 10.
Таким чином пропозиція щодо резолюції про імпічмент президента республіки отримала процедурний хід та буде передана на розгляд відповідного комітету.
"Чудові новини. Національна асамблея схвалила передачу до юридичної комісії резолюції про імпічмент. Відмова від рішення загального голосування не залишиться без наслідків для Макрона", — написав у соцмережі Х лідер ультралівої партії La France insoumise Жан-Люк Меланшон.
Саме його політична сила ініціювала цю пропозицію.
"Зелене світло" процедурі дали депутати-соціалісти у бюро. Однак напередодні вони також оголосили, що надалі виступатимуть проти цього — як в юридичному комітеті, так і пізніше — на відкритому засіданні.
Згідно із процедурою, бюро Асамблеї тепер передасть документ на розгляд комітету із питань законодавства. Після висновку комітету Асамблея має включити питання до порядку денного. Документ має бути прийнятий 2/3 депутатів або 385 парламентарями.
Якщо Національна асамблея ухвалить пропоновану резолюцію про імпічмент Еммануелю Макрону, документ передадуть до Сенату. У разі провалу в Асамблеї запропонована ініціатива відхиляється.
Програш ультраправих на дострокових парламентських виборах у Франції 2024
Після провалу на парламентських виборах до Європарламенту президент Франції Еммануель Макрон 9 червня розпустив Національні збори (французький парламент) та призначив дострокові парламентські вибори в країні.
Перший тур відбувся 30 червня. За його результатами, лідирувала ультраправа партія "Національне об'єднання" на чолі з Марін Ле Пен, яка отримала понад 33% голосів. На другому місці був блок лівих партій "Новий народний фронт" — близько 29%. Далі — партія чинного президента Макрона, яка набирала тоді 21,5% голосів.
За тиждень, 7 липня, відбувся другий тур. За інформацією Міністерства внутрішніх справ Франції, згідно з результатами голосування місця в парламенті розподілені наступним чином:
Партія "Новий народний фронт" отримала 182 місця. Коаліція Макрона "Разом!" — 168 місць і в ультраправого "Національного об'єднання" Марін Ле Пен — 143 місця. Ще 73 крісла в парламенті отримають "зелені", комуністи та безпартійні нардепи.
16 липня Макрон прийняв відставку прем'єр-міністра Ґабріеля Атталя та всього уряду. Кабінет виконуватиме обов'язки, доки не сформують новий французький уряд.
5 вересня Макрон після найдовшої відставки уряду призначив нового прем'єр-міністра. Ним став дипломат Мішель Барньє.