Цього року нам потрібен другий Саміт миру: Зеленський представив Сибігу колективу МЗС

Цього року нам потрібен другий Саміт миру: Зеленський представив Сибігу колективу МЗС

Зеленський Сибіга
Зеленський Сибіга. Пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський представив колективу Міністерства закордонних справ України новопризначеного очільника відомства Андрія Сибігу і назвав ключові завдання для дипломатів, серед яких другий Саміт миру.

Про це повідомляє Офіс президента.

За словами Зеленського, Сибіга з перших годин повномасштабного вторгнення РФ робить усе можливе, щоб українська дипломатія могла виконувати всі державні завдання.

Він наголосив, що зараз голова МЗС може скерувати дипломатичну службу так, щоб Україна здобула найголовніший результат – надійний, справедливий мир для всіх наших людей, перемогу для України.

"Вам бути дипломатичною командою, яка приведе Україну до миру", – сказав президент.

Зеленський наголосив, що стандартом для дипломатичних працівників України за кордоном має бути глибоке розуміння країни перебування.

"Ми розуміємо, як складно триває політичний процес, наприклад, зараз у Польщі. А надто, що там невдовзі розпочнеться новий виборчий процес. Розуміємо ситуацію в Угорщині, Словаччині, у Молдові, у Румунії. Все це потребує делікатності, наполегливості та захисту українських інтересів, а також наших спільних інтересів із сусідами", – сказав він.

Президент наголосив, що Україну мають чути й знати в усіх регіонах світу і акцентував на посиленні роботи в Латинській Америці, Африці, країнах Азії.

"Водночас ми маємо бути зрозумілими і для наших давніх партнерів, для усіх. Українська позиція має звучати у світі, і це може бути зроблено тоді, коли українська дипломатія по справжньому активна і системна", – сказав Зеленський.

Серед завдань дипломатичного корпусу він виокремив і необхідність задовольняти нагальні потреби фронту та забезпечення стійкості всієї держави.

"Оборонні пакети, які оголошуються, мають постачатися максимально оперативно. Наші партнери мають знати кожну нашу потребу і кожну можливість нашої з ними співпраці. Забезпечення фронту, спільне оборонне виробництво, відбудова в Україні, посилення санкцій проти Росії та використання російських активів заради українського захисту, підтримка наших спільнот за кордоном, – усе це має бути напрямками, постійною роботою кожного українського дипломата", — сказав президент.

Зеленський наголосив, що цього року Україні потрібен другий результативний Саміт миру.

"Всі мають розуміти, що мир для України та справедливе закінчення цієї війни є не просто історичною місією, але щоденною й дуже кропіткою роботою. Я впевнений, що Україна здатна виконати таку роботу – перемогти в цій війні та забезпечити мир", – зазначив він.

Своєю чергою Сибіга запевнив, що МЗС працюватиме на результат.

"Визначені пріоритети чітко зрозумілі. Ми їх неухильно, наполегливо забезпечимо – принципово, проактивно, сильно, з новими кадрами, з новими підходами. Там, де потрібно, – дипломатично. Там, де потрібно, – жорстко", – сказав міністр.

Він наголосив, що вся робота української дипломатії буде підпорядкована логіці перемоги, досягнення всеохопного справедливого та стійкого миру.

Також, за словами Сибіги, безумовним пріоритетом буде інтеграція в НАТО і ЄС.

"І, звичайно, люди. Ми будемо приділяти особливу увагу захисту прав та інтересів людей", – сказав міністр.

Що відомо про Саміт миру

15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.

Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд та інші держави. Однак підписати документ можуть країни й після завершення саміту.

Удень 16 червня Офіс президента оприлюднив спільне комюніке про основи миру, в якому Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у документі зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Станом на 8 вересня декларацію саміту миру підписали 89 країн та 4 організації.

На початок