У Британії заборонять акції на нездорову їжу й обмежать її рекламу

У Британії заборонять акції на нездорову їжу й обмежать її рекламу

У Британії заборонять акції на нездорову їжу й обмежать її рекламу
unsplash

У Великій Британії заборонять акції "другий товар у подарунок", які стосуватимуться нездорової їжі. Уряд країни вживає таких заходів у рамках боротьби з проблемою ожиріння.

Як пише BBC, план уряду враховує й обмеження на продаж продуктів з високим вмістом жиру та цукру, а також нове правило позначення калорій у меню. Крім цього, всією Великою Британією заборонили рекламувати нездорову їжу після 21:00.

За словами прем'єра країни Бориса Джонсона, заходи ухвалені, зокрема, на тлі пандемії COVID-19 у світі, оскільки останні дослідження встановили зв'язок підвищеного ризику хвороби для людей з ожирінням. За урядовою статистикою, майже 8% тяжкохворих пацієнтів з коронавірусом перебувають у відділеннях інтенсивної терапії. Водночас усього в Британії ожиріння має 2,9% населення. Джонсон зазначив, що зрозумів, наскільки зайва вага шкодить загальному стану організму, коли сам хворів на СOVID-19.

У рамках заходів, спрямованих на боротьбу з ожирінням, уряд зобов'язав ресторани, кафе та служби доставки їжі, де працюють понад 250 працівників, вказувати кількість калорій у меню. Крім того, влада проведе консультації щодо того, чи варто цілком забороняти рекламу швидкого харчування в інтернеті і зобов'язувати вказувати кількість калорій в алкогольних напоях.

Лікарів просять прописувати пацієнтам з ожирінням заняття на велосипеді та інші активні види діяльності, а з наступного року влада обіцяє створити систему заохочення для медичних працівників, які працюють з людьми, що потерпають від ожиріння.

Водночас директорка з громадських справ Асоціації реклами Британії Сью Еустас заявила, що такі "крайні" та "непотрібні" заходи не дуже вплинуть зменшення ожиріння, однак матимуть "істотні наслідки" для харчових підприємств та розповсюдників реклами, які намагаються фінансово відновитися після карантину. При цьому головна дієтологиня з охорони здоров'я Англії Елісон Тедстоун підтримала стратегію уряду, заявивши, що такі дії "врятують життя".

Виконавча директорка Великої Британії з питань онкологічних досліджень Мішель Мітчелл сказала, що "це знаменний день для здоров'я нації, оскільки надмірна вага або ожиріння спричиняють ризик багатьох захворювань, зокрема 13-ма різними типами раку, і непропорційно впливають на людей біднішого походження, тому план допоможе підняти країну та оздоровити населення".

Вибір редакції

На початок