Чергова кібератака ГУР зачепила мережі "Лукойлу" та "Банку Росії", знищено 18 серверів — джерела

Чергова кібератака ГУР зачепила мережі "Лукойлу" та "Банку Росії", знищено 18 серверів — джерела

У середу, 4 вересня, внаслідок операції кіберфахівців Головного управління розвідки Міноборони управління спільно з ВО Team була уражена мережева інфраструктура Росії. Кіберудар ГУР зачепив "Лукойл", Державтоінспекцію, "Банк Росії" та органи влади. 18 серверів безповоротно знищено.

Про це Суспільному повідомили джерела в українській розвідці.

Загалом знищено 18 серверів без можливості відновлення, уражено інфраструктуру ТОВ "Антена", яка надає послуги великій кількості органів влади та комерційним підприємствам, які долучені до війни проти України.

Було затерто конфігурації на 598 мережевих комутаторах (D-Link, Mikrotik, Ubiquti Wi-Fi) головного провайдера та 389 пристроїв у субпровайдера, які надавали доступи до всесвітньої мережі.

Гурівці після атаки змогли викачати бази всіх клієнтів провайдера, де є прізвища, імена та по батькові, телефони, адреси та паспортні дані.

Зазначені дії зупинили надання послуги інтернет та цифрового телебачення в іванівській області для понад 13 тисяч користувачів.

Від атаки зокрема постраждали:

  • ТОВ "Спецсервис Поликор" (виконує державні оборонні замовлення);
  • реєстраційно-екзаменаційний відділ Росії Державтоінспекції міжмуніципального відділу Міністерства внутрішніх справ РФ;
  • ТОВ "Тепломережева компанія";
  • Міськгаз;
  • Рибнагляд;
  • заправки "Лукойлу";
  • ⁠РОСИНКАС "Банку Росії";
  • ТОВ "Регіон-Авто";
  • органи влади м. Кінешма в Івановській області РФ;
  • Глава контрольної рахункової комісії;
  • партія "⁠Единая Россия";
  • управління Федеральної служби безпеки;
  • залізниця тощо.

Нещодавні хакерські атаки ГУР МО

За даними джерел Суспільного у спецслужбах, хакери української розвідки наприкінці червня провели масштабні кібератаки на мережі російських провайдерів. Унаслідок цього залишилися без зв'язку щонайменше 250 тисяч абонентів на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, у Криму.

Джерела зазначили, що представники провайдерів Росії називають цю DDoS-атаку "найпотужнішою", з якою їм коли-небудь доводилося стикатись.

Окрім того, хакери кіберспільноти BO Team разом з фахівцями ГУР МО атакували російські компанії, які підтримують війну проти України. В українській розвідці зауважили, що хакери продовжують знищувати важливі дані та обладнання. А також – паралізовувати роботу, завдавати збитків та створювати у росіян кепський настрій.

Також у Росії 5 червня стався масштабний збій у роботі електронних сервісів. Як повідомили Суспільному джерела у спецслужбах, кіберфахівці ГУР МО провели масштабну DDoS-атаку. Так фактично паралізували роботу низки державних установ та приватних компаній Росії.

15 липня українська розвідка та кіберволонтери вдарили по майже сотні російських сайтів. У ГУР МО повідомили, що кібератаку спрямували на те, аби знищити внутрішню інформацію компаній. Там зазначили, що мовиться про ті компанії, які обслуговують причетних до ведення війни проти України клієнтів з державного сектору Росії.

27 липня стало відомо, що внаслідок кібератаки ГУР користувачі низки російських банків не можуть зняти готівку, позаяк при спробі скористатися банкоматом їхні дебетові та кредитні картки відразу блокуються.

У середині серпня кіберфахівці ГУР разом із хакерською групою ВО Team вивели з ладу обладнання провайдера "Вега" у Челябінській області. Без інтернету та зв'язку російське підприємство-розробник ядерних боєприпасів. У результаті цього Україна отримала багато корисної інформації.

24 серпня ГУР здійснило кібератаку на сервери російських інтернет-провайдерів та заблокували "десятки" ресурсів промислових обʼєктів у Росії.

На початок