В Україні з початку року виявили вже 70 підозрюваних у підпалі автівок військових

В Україні з початку року виявили вже 70 підозрюваних у підпалі автівок військових

Підпали машин ЗСУ
Спалене авто ЗСУ в Харківській області. Поліція Харківської області

Від початку року Нацполіція спільно зі Службою безпеки України в різних областях затримали понад 70 паліїв автомобілів, що належали військовослужбовцям ЗСУ.

Про це ідеться в дописі та відеосюжеті, оприлюдненому на сторінках Нацполіції України.

Найбільше випадків підпалу зафіксували з початку року на Київщині, Харківщині, Рівненщині, в Одесі та Дніпрі.

Начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський розповів, що підпали скоюють насамперед дорослі люди, які шукають легкого заробітку, малозабезпечені, нерідко "особи, які ведуть аморальний спосіб життя", а також діти, молодь, які теж шукають, як легко і швидко заробити гроші.

Виконавців підпалу шукають з Росії. Звертають увагу на тих, хто поширює антиукраїнські гасла, залежні від азартних ігор або є користувачами груп у соцмережах, де люди шукають заробіток.

Наприклад, наприкінці липня у Харкові 18-річний хлопець підпалив авто за обіцяні 40 тисяч грн.

Вадим Дзюбинський розповів, що, за даними слідства, у більшості випадків гроші від замовників не надходять повністю. Палії отримують плюс-мінус 500 доларів чи менше, хоча куратори обіцяють їм більше.

А відео стають інструментом шантажу, тому виконавці змушені далі і далі погоджуватися на наступні правопорушення.

Відповідати палії автівок ЗСУ можуть за низкою статей: диверсія, перешкоджання діяльності армії, терористичний акт, держзрада — від 5 років позбавлення волі аж до довічного ув'язнення. Найчастіше суд оголошує паліям вирок на 10 років тюрми, говорить представник поліції.

Речник СБУ Артем Дехтяренко наголосив, що обов'язкова умова для замовників підпалу — зняти процес на відео. Це потрібно для російської пропаганди — показати, що машини ЗСУ підпалюють.

На початок