Українська влада цього тижня надасть США список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання американської зброї.
Про це повідомляє телеканал CNN, посилаючись на неназваного українського депутата.
За його словами, керівник Офісу президента Андрій Єрмак і міністр оборони Рустем Умеров зустрінуться з офіційними особами США, щоб "спробувати конкретно переконати Білий дім скасувати обмеження на удари великої дальності по території Росії".
"Вони дадуть список першочергових цілей, без яких важко буде змінити хід війни на користь України", — додав співрозмовник.
Джерела телеканалу в адміністрації Байдена підтвердили, що у п'ятницю очільник Міноборони Рустем Умеров зустрінеться зі своїм американським колегою Ллойдом Остіном. З ким зустрічатиметься Андрій Єрмак — невідомо. Під час попередніх візитів до Вашингтона він зустрічався з державним секретарем Ентоні Блінкеном і радником з національної безпеки Джейком Салліваном.
У коментарі Суспільному голова ОП Андрій Єрмак зазначив, що зустріч з американськими високопосадовцями можлива.
"Ми обговорюємо можливість зустрічі з нашими партнерами, якщо це станеться — ви дізнаєтесь", — сказав він.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі після масованого обстрілу Росії 26 серпня заявив, що консультації з Україною щодо зняття обмежень на далекобійні удари по Росії будуть приватними, а Штати зосереджуватимуться на забезпеченні України надійними засобами ППО.
Президент України Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль на тлі атаки вкотре звернулися до міжнародних партнерів, аби ті надали Україні далекобійну зброю та дозвіл бити нею по російських військових об'єктах.
Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель також наголосив, що зняття обмежень на удари західною зброєю по території РФ посилило б українську самооборону.
Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю
Раніше четверо офіційних осіб США анонімно заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.
Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї.
Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.
Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.
5 червня стало відомо, що ЗСУ вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Українським оборонцям дозволили атакувати, але тільки прикордонну територію Росії біля Харківської області.
У травні Данія та Норвегія заявили, що не проти ударів по території Росії озброєнням, яке вони надають Україні у межах військової допомоги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі також заявили, що Оттава не заперечує проти ударів по території Росії зброєю, яку передала Канада, оскільки канадська влада не має жодних умов для постачань зброї в Україну.
У серпні міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у контексті Курської операції ЗСУ і використання західної зброї на території РФ заявив, що вся німецька зброя передавалась під відповідальність України, яка "захищається від агресора і реалізує своє право на самооборону".