Продовольча програма ООН тимчасово припиняє допомогу в Газі

Продовольча програма ООН тимчасово припиняє допомогу в Газі

Діти у Секторі Гази
Хлопчики сидять на візку з пакетами гуманітарної допомоги, наданими Агентством ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (БАПОР) у центрі міста Газа, 27 серпня 2024 року. Getty Images/OMAR AL-QATTAA

Продовольча програма ООН (WFP) тимчасово призупинила пересування свого персоналу по Сектору Газа після того, як у середу її автомобіль піддався обстрілу.

Про це повідомляє Reuters.

У своїй заяві Всесвітня продовольча програма повідомила, що конвой з двох броньованих автомобілів отримав "декілька дозволів від ізраїльської влади" наблизитися до контрольно-пропускного пункту на мосту Ваді Газа у вівторок увечері. Однак, попри наявність всіх дозволів, один з автомобілів був обстріляний, у нього влучило щонайменше 10 куль. Ніхто в транспортному засобі не постраждав.

Ізраїльські військові наразі не коментували цей інцидент.

"Хоча це не перший інцидент безпеки під час війни, це вперше, коли автомобіль WFP був безпосередньо обстріляний поблизу контрольно-пропускного пункту, попри отримання всіх необхідних дозволів", — йдеться в заяві WFP.

За інформацією WFP, транспортний засіб перебував за "кілька метрів" від ізраїльського контрольно-пропускного пункту, коли був обстріляний.

Управління ООН з координації гуманітарних питань у середу заявило, що гуманітарні операції в Газі "значно обмежені через бойові дії, небезпеку та масові накази про евакуацію, які впливають на маршрути та об'єкти доставки допомоги".

Рада Безпеки ООН проведе засідання в четвер на прохання Великої Британії та Швейцарії для обговорення гуманітарної ситуації в Газі. Британська місія при ООН опублікувала на платформі X заяву: "ООН попередила, що операції з надання допомоги та співробітники в Газі перебувають під загрозою в час, коли терміново потрібна вакцинація для зупинки спалаху поліомієліту".

ООН готується вакцинувати близько 640 000 дітей у Газі, де Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про перший за 25 років випадок паралічу 10-місячної дитини через вірус поліомієліту типу 2.

Вторгнення бойовиків ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектору Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня ЦАХАЛ закликав цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". Згодом речник ЦАХАЛу Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та ХАМАСом в Червоному морі єменські хусити, яких підтримує Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що атакують кораблі Ізраїлю та його союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно із Британією атакували сили хуситів в Ємені.

В кінці квітня премʼєр-міністр Ізраїлю Нетаньягу повідомив, армія оборони Ізраїлю проведе військову операцію у місті Рафах не залежно від того, чи буде укладена угода щодо перемир'я з угрупуванням ХАМАС.

26 травня Ізраїль завдав авіаудару по табору переміщених осіб на півдні Гази. Загинуло 45 палестинців. ​​Ізраїль завдав удару після того, як ХАМАС обстріляв Тель-Авів ракетами.

Сполучені Штати закликали Ізраїль провести розслідування інциденту та чекатимуть від країни відповіді після слідства.

28 травня ізраїльські танки зайшли в центр Рафаху вперше за час війни Ізраїлю проти ХАМАСу, що може свідчити про нову фазу наступу.

16 червня Армія оборони Ізраїлю оголосила про запровадження щоденних "локальних тактичних пауз" у військових діях у Секторі Гази. Паузи в боях діятимуть з 8:00 до 19:00 щодня "до особливого розпорядження" в південній частині Сектора Гази на шляху від перехрестя Керем-Шалом до дороги Салах-ед-Дін і на північ.

На початок