Угорщина та Словаччина знайшли інший транзит нафти з РФ через Україну — Bloomberg

Угорщина та Словаччина знайшли інший транзит нафти з РФ через Україну — Bloomberg

ЗМІ

Експорт нафти з Росії до Угорщини та Словаччини через територію України в липні залишився незмінним, попри санкції РНБО проти російської компанії "Лукойл". Ту нафту замінила російська компанія "Татнефть".

Про це пише Bloomberg, посилаючись на анонімне джерело, дотичне до нафтової галузі.

Джерело зазначає, що в липні Росія експортувала через Україну близько 436 000 тонн нафти до Угорщини і близько 356 000 тонн до Словаччини. Ці дані свідчать про збільшення загальних потоків порівняно з червнем і відповідають рівням, які спостерігалися на початку 2024 року.

За словами співрозмовника Bloomberg, "Лукойл" припинив постачання в липні, але російський виробник "Татнефть" замістив більшість цих обсягів, збільшивши свій експорт до Угорщини та Словаччини.

Українські чиновники також заявили, що транзит нафти до двох країн ЄС у липні залишався стабільним. "Татнефть" також під українськими санкціями, але вони набагато м'якші, якщо порівнювати з "Лукойлом". У 2022 році Україна наклала арешт на майно, рахунки та корпоративні права в України групи компаній російської "Татнефти".

"Нове технічне рішення, яке Україна, схоже, готова прийняти, означатиме, що транзит [для Будапешта] коштуватиме дорожче", — заявило джерело.

Що відомо про санкції України проти "Лукойлу"

20 липня видання Politico написало, що в Угорщині протягом кількох наступних тижнів може виникнути паливна криза після того, як Україна в червні частково заборонила транзит російської нафти через свою територію. Обмеження блокують транзит трубопровідної нафти від "Лукойлу" до Центральної Європи.

Основна ціль України — перекрити ключове джерело фінансів для Росії, яка використовує гроші за нафту на своє військо.

Як сказав глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у червні РНБО України запровадила обмеження, які блокують транзит трубопровідної нафти з "Лукойлу" до Центральної Європи. З 17 липня постачання припинилися.

Міністри закордонних справ Угорщини Петер Сіярто та Словаччини Юрай Бланар заявили, що Україна порушила угоду про асоціацію з Євросоюзом, коли заборонила транзит нафти з російського "Лукойлу". Вони попросили в Єврокомісії вжити заходів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що санкції РНБО України не загрожують Словаччині.

У Єврокомісії вивчили ситуацію щодо припинення транзиту нафти територією України до Угорщини, Словаччини та Чехії та не знайшли підстав для занепокоєння через це.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо сказав, що, якщо Україна не відновить транспортування російської нафти від "Лукойлу" через свою територію, завод Slovnaft припинить постачати Києву дизель. Президент цієї країни Петер Пеллегріні говорив про ймовірність застосування заходів у відповідь.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто попереджав, що його країна блокуватиме програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 млрд євро, поки Київ не дозволить російському "Лукойлу" транспортувати нафту через Україну до Угорщини. Але в серпні Сіярто поінформував, що Угорщина знайшла спосіб забезпечити себе нафтою попри дії України і ЄС.

На початок