Угорщина знайшла спосіб забезпечити себе нафтою попри дії України і ЄС — Сіярто

Угорщина знайшла спосіб забезпечити себе нафтою попри дії України і ЄС — Сіярто

Сіярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. AP Photo/Petros Karadjias

Угорщина завершує переговори про забезпечення себе нафтою після того, як Україна в червні частково заборонила транзит нафти російського "Лукойлу" через свою територію.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Нirado.

За його словами, зараз повним ходом йдуть переговори щодо забезпечення збалансованого постачання нафти для Угорщини в довгостроковій перспективі, попри "заходи України", і те, що "Європейська комісія нам не допомагає".

"Ці переговори вже виходять на фінішну пряму, тому ми можемо сказати, що крім тимчасових заходів, застосованих у коротко- та середньостроковій перспективі, ми також можемо гарантувати постачання сирої нафти в Угорщину в довгостроковій перспективі, попри дії та байдужість Києва та Брюссель", — сказав Сіярто.

За словами міністра, ЄС не хоче допомогти Угорщині розв'язати проблему з транзитом нафти "Лукойлу" через Україну, яка "порушила Угоду про асоціацію".

"Єврокомісія продовжує неприйнятно поводитися у питанні, яке виникло у зв'язку з тим, що Україна практично заборонила постачання російської нафтової компанії "Лукойл" до Угорщини та Словаччини. Між Україною та Європейським Союзом є угода про асоціацію, згідно з якою Україна не може блокувати транзит енергоносіїв у напрямку країн Євросоюзу", — сказав він.

Сіярто також запевнив, що з постачанням газу до Угорщини немає ніяких проблем попри бойові дії в Курській області, де розташована газорозподільча станція Суджа. За його словами, поставки повністю вирішені через газопровід "Турецький потік".

Що відомо про санкції проти "Лукойлу" та реакцію Словаччини й Угорщини

20 липня видання Politico написало, що в Угорщині протягом кількох наступних тижнів може виникнути паливна криза після того, як Україна в червні частково заборонила транзит російської нафти через свою територію. Обмеження блокують транзит трубопровідної нафти від "Лукойлу" до Центральної Європи.

Основна ціль України — перекрити ключове джерело фінансів для Росії, яка використовує гроші за нафту на своє військо.

Як сказав глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у червні РНБО України запровадила обмеження, які блокують транзит трубопровідної нафти з "Лукойлу" до Центральної Європи. З 17 липня постачання припинилися.

Міністри закордонних справ Угорщини Петер Сіярто та Словаччини Юрай Бланар заявили, що Україна порушила угоду про асоціацію з Євросоюзом, коли заборонила транзит нафти з російського "Лукойлу". Вони просять ЄК вжити заходів.

У Єврокомісії заявили, що вивчають ситуацію щодо припинення транзиту нафти територією України до Угорщини, Словаччини та Чехії через санкції проти російської компанії "Лукойл". Рішення готують та оприлюднять пізніше.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо сказав, що, якщо Україна не відновить транспортування російської нафти від "Лукойлу" через свою територію, завод Slovnaft припинить постачати Києву дизель. За його словами, словацький нафтопереробний завод покриває 10% українського споживання.

Тим часом президент цієї країни Петер Пеллегріні та міністр оборони країни Роберт Каліняк розкритикували Україну за припинення транзиту нафти російської компанії "Лукойл" через трубопровід "Дружба". Пеллегріні заявив про ймовірність застосування заходів у відповідь.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати програму фінансування військової допомоги Україні на 6,5 млрд євро в межах Європейського фонду миру до того моменту, поки Київ не дозволить російському "Лукойлу" транспортувати нафту через Україну до Угорщини.

На початок