Кулеба: головна проблема України на війні — це страх партнерів перед ескалацією

Кулеба: головна проблема України на війні — це страх партнерів перед ескалацією

Кулеба: головна проблема України на війні — це страх союзників перед ескалацією
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що найбільша проблема України у війні з Росією — це що союзники Києва бояться схвалити нову політику підтримки України, бояться ескалації.

Про це він сказав на спільній пресконференції з главою польського МЗС Радославом Сікорським у Польщі, куди 28 серпня Кулеба прибув з офіційним візитом. Посадовця цитують Reuters і польське TVN24.

"Якби страх перед ескалацією не був головним фактором, що впливав на рішення союзників, Україна зараз була б у набагато кращому становищі й отримала б необхідну зброю набагато раніше", — сказав глава МЗС.

Як сказав міністр, від самого початку широкомасштабного вторгнення РФ найбільшою проблемою, з якою зіткнулася Україна, є домінування концепції ескалації в процесах ухвалення рішень серед міжнародних партнерів Києва.

"Більшість наших партнерів бояться обговорювати майбутнє Росії... Це те, що дуже засмучує, тому що якщо ми не говоримо про майбутнє джерела загрози, то ми не можемо будувати стратегію", — додав Дмитро Кулеба і запевнив, що в Росії тим часом є чітка стратегія і мета — знищити Україну.

"Не бійтеся реакції Росії, ми не боїмося. Ми нічого не боїмося. Допоможіть нам. Дайте нам те, що нам потрібно. Ми виграємо цю війну, а потім будемо читати історичні книги про те, як ми разом приймали рішення", — сказав він також.

Міністр закордонних справ Польщі Сікорський своєю чергою заявив, що поки Росія застосовує проти України далекобійну зброю, союзники повинні "дозволити Україні воювати тим, чим вона володіє, тим, чим ми їй доставили — доставляймо це ще".

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

Раніше четверо офіційних осіб США анонімно заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.

Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї.

Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.

Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.

5 червня стало відомо, що ЗСУ вже використовували американську зброю для ударів по території Росії, після того, як США дозволили це робити. Українським оборонцям дозволили атакувати, але тільки прикордонну територію Росії біля Харківської області.

У травні Данія та Норвегія заявили, що не проти ударів по території Росії озброєнням, яке вони надають Україні у межах військової допомоги.

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі також заявили, що Оттава не заперечує проти ударів по території Росії зброєю, яку передала Канада, оскільки канадська влада не має жодних умов для постачань зброї в Україну.

У серпні міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у контексті Курської операції ЗСУ і використання західної зброї на території РФ заявив, що вся німецька зброя передавалась під відповідальність України, яка "захищається від агресора і реалізує своє право на самооборону".

На початок