Силовики та журналісти: Росія запровадила санкції проти 92 громадян США

Силовики та журналісти: Росія запровадила санкції проти 92 громадян США

Влада Росії сьогодні, 28 серпня, запровадила персональні санкції проти 92 громадян Сполучених Штатів і заборонила їм в'їзд на територію держави.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ РФ.

Зазначається, що до переліку тих, проти кого запроваджено обмеження, потрапили представники американських силових відомств та спецслужб, голів ключових компаній ВПК та фінансових інститутів, які постачають озброєння ЗСУ.

Крім цього РФ внесла до санкційного списку співробітників редакцій та репортерів провідних видань США, "причетних до виготовлення та розповсюдження фейків про Росію та російські Збройні сили". Зокрема, серед інших в'їзд до РФ заборонили головному редактору газети The Wall Street Journal Емме Такер та ексочільнику бюро видання в Москві Нейтану Ходжу. Також йдеться про п'ятьох журналістів The New York Times і чотирьох репортерів The Washington Post.

22 серпня стало відомо, що ФСБ РФ відкрила кримінальні справи за незаконний перетин кордону з РФ проти трьох журналістів, які знімали операцію ЗСУ в Курській області. Тоді йшлося про Ніка Пейтона Велша (CNN), Лесю Боровик ("Ми Україна") та Діану Буцко (hromadske).

Ще раніше ФСБ також відкрила кримінальну справу проти двох італійських журналістів. Їм закидають незаконний перетин кордону за висвітлення ситуації в Суджі Курської області. Репортерів відкликали в Італію задля їх безпеки.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок