ФСБ відкрила справу проти італійських журналістів, які зняли репортаж у Суджі. Вони повернулися в Італію

ФСБ відкрила справу проти італійських журналістів, які зняли репортаж у Суджі. Вони повернулися в Італію

Доповнено
За репортаж з Курської області в РФ відкрили справу проти італійських журналістів
Пункт пропуску на кордоні з Росією біля російського кордону в Сумській області. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

Федеральна служба безпеки Росії відкрила кримінальну справу проти двох італійських журналістів. Їм закидають незаконний перетин кордону за висвітлення ситуації в Суджі Курської області. Репортерів відкликали в Італію задля їх безпеки.

Про це йдеться в заяві Центру громадських зв'язків ФСБ, передає пропагандистське "РИА Новости".

Стефані Баттістіні та Симон Трайні відзняли репортаж із Суджі в Курській області, де 11-й день триває операція Збройних сил України. Тепер у Росії їх звинувачують у незаконному перетині кордону РФ.

У коментарі прокремлівському медіа "Известия" представники ФСБ підтвердили, що справу проти журналістів відкрили за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу Росії — це незаконний перетин кордону.

Крім того, у РФ оцінюють матеріали, які свідчать про перебування на території Суджі іноземного кореспондента Ніка Пейтона Волша. "За результатами буде ухвалено процесуальне рішення", — кажуть в ФСБ.

Перед цим журналістці та оператору також погрожували насильством проросійські військові блогери.

Стефані Баттістіні та Симон Трайні — журналісти суспільного мовника Італії RAI (Radiotelevisione italiana). Наглядова рада каналу, а також Європейська федерація журналістів та Спілка журналістів України висловили підтримку репортерам.

Напередодні на погрози Росії відкрити справу проти журналістів RAI відреагувала Коаліція для жінок у журналістиці (The Coalition For Women In Journalism):

"Це очевидна спроба російської влади та її прибічників придушити висвітлення українського наступу. Воєнні кореспонденти, які виконують свій обов'язок вести репортажі з передової, ніколи не повинні розглядатися як військові цілі. Переслідування журналістів у зоні конфлікту є воєнним злочином (...) Ми вимагаємо від РФ негайно припинити напади на ЗМІ, які висвітлюють цей конфлікт, не висувати необґрунтовані звинувачення проти журналістів RAI, а від її прихильників — припинити погрози журналістам в Інтернеті", — ідеться в заяві.

Пізніше, вдень 17 серпня, RAI оприлюднила пресреліз, де йдеться, що, відповідно до протоколів безпеки, телекомпанія вирішила, "виключно з метою забезпечення особистої безпеки та захисту, тимчасово повернути журналістку Стефанію Баттістіні та оператора Сімоне Трайні до Італії".

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території Росії.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

Доповнено о 20:36. Додано повідомлення, що обох журналістів відкликають до Італії.

На початок