Влада Курської області обмежила в'їзд до Курчатова, де розташована АЕС

Влада Курської області обмежила в'їзд до Курчатова, де розташована АЕС

Відтепер вільно в'їхати в місто-супутник Курської атомної електростанції Курчатов зможуть тільки ті люди, у яких є реєстрація за місцем проживання, решта – має отримати перепустку.

Про це у своєму Telegram 28 серпня написав виконувач обов'язків губернатора Курської області Олексій Смірнов.

"Попри на те, що безпека Курської АЕС максимально забезпечена, ЗСУ не залишають спроб проникнути до міста.У зв'язку з цим, а також з метою забезпечення додаткових заходів безпеки оперативним штабом КТОКонтртерористичної операції. ухвалено рішення найближчим часом обмежити в'їзд у Курчатов", — йдеться у дописі посадовця.

Крім цього, за його словами, вводиться пропускний режим для співробітників Курської АЕС і будівництва АЕС-2.

Курчатов – третє за величиною місто в Курській області, там розташовується Курська АЕС. 27 серпня туди приїжджав глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі та заявляв, що в період обстрілів станція перебуває у "вразливому становищі".

На тлі операції ЗСУ в Курській області Росії МАГАТЕ ще 9 серпня закликало Росію та Україну проявити "максимальну стриманість", щоб "уникнути ядерної аварії з потенційними серйозними радіологічними наслідками", бо вже тоді бойові дії потенційно наближалися до АЕС.

16 серпня російські ЗМІ поширили інформацію про те, що ЗСУ нібито готують "провокацію на російських ядерних об'єктах", зокрема, "мають намір атакувати Курську та Запорізьку АЕС" з використанням так званих "брудних бомб". Україна спростувала повідомлення російської пропаганди.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок