Зеленський пояснив мету операції української армії у Курській області

Зеленський пояснив мету операції української армії у Курській області

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Києві
Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Києві, 24 серпня 2024 року. Скриншот з відео

Наступ українських військ на Курську область Росії був "превентивним ударом", який дав змогу уникнути оточення українських підрозділів та окупації обласного центру, який знаходиться недалеко від кордону з РФ — міста Суми.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем'єркою Литви Інгрідою Шимоніте та президентом Польщі Анджеєм Дудою.

За його словами, операція у Курській області "складна", однак вона вже виконала кілька завдань. І одне з них — поповнення обмінного фонду, тоді як інше завдання — "превентивний удар", завдяки якому вдалося запобігти оточенню українських частин на Сумщині та окупації обласного центру — Сум.

Крім того, президент зазначив, що ця операція покликана показати російському суспільству, що "для нього (йдеться про очільника Кремля Путіна — ред.) дорожче — окупація територій України чи захист свого населення".

"І я дуже радий, що все, про що я говорив партнерам, ми на практиці зараз це показали. Він досі думає, як утримати захоплені території й не думає, як правильно захищати своїх людей. Він бомбить зараз свої села. Просто браво", — сказав Зеленський.

Водночас він заперечив, що мета наступу ЗСУ на Курську область — "розіграти карти" для переговорів з Росією.

"Ми сказали, як дипломатично ми йдемо до справедливого миру, до закінчення війни й всіх запросили на майданчик Саміту миру.Тому ми змінювати цей процес не будемо. Що стосується всіх цілей операції (у Курській області — ред.), вони, ми віримо, що будуть досягнені. Їх більше, ніж ті, про які я вам сказав, публічно", — сказав Зеленський.

24 серпня прем'єрка Литви Інгріда Шимоніте та президент Польщі Анджей Дуда прибули до Києва і взяли участь в урочистих заходах до Дня Незалежності України.

Бої у Курській області РФ

6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.

Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.

8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.

Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.

На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.

12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.

15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.

На початок