У понеділок, 23 листопада, у Львові попрощалися з режисером Романом Віктюком. Йому було 84 роки. Як повідомили у Театрі Романа Віктюка, у режисера була важка форма коронавірусу.
Розпочалося прощання із режисером у Першому театрі. За словами племінника режисера Бориса Віктюка місце для прощання у Першому театрі обрали, тому що саме там Роман Віктюк розпочинав свою творчу кар’єру.
Приїхали на прощання друзі, колеги, та львів’яни.
"Він нас постійно брав із собою за куліси. І ми бачили це життя зсередини. Ми знали всіх акторів, як відбувається підготовка. Згодом він мене, а потім і Катрусю, почав брати із собою на поклони. Для нього це був такий ритуал. Він це дуже любив", — каже племінник режисера Борис Віктюк.

Про те, що він львів’янин, Віктюк говорив завжди, але уже зі сцен інших країн. Був переконаний, що йому у рідному місті з політичних причин не дозволяли ставити те, що він хотів.
"Він про це зрозумів в 1965-му році. Коли він змушений був звідси поїхати. Тому що це була тиха, непомітна репресія. Для всіх. Його не заарештовували, не викликали в КГБ, але тоді, в ті роки, зробили все для того, щоб з України поїхали такі світлі уми і фантастичні режисери, як Віктюк", — каже театральний режисер Сергій Проскурня
Театр, сцена якого бачила його перші постановки, Роман Віктюк покинув востаннє — під оплески.
Відспівування відбулося у Церкві святого Андрія, що на площі Соборній.
Похоронили режисера на Личаківському кладовищі.

Ким був Роман Віктюк
Роман Віктюк працював у театрах юного глядача у Львові та Києві.
Пізніше - викладав у московському цирковому училищі та став режисером Литовського драматичного театру.
Згодом Віктюк почав ставити п'єси у таких московських театрах як МХАТ та "Массовет".
Режисерську славу він отримав у 1980-х роках, зокрема завдяки виставі "Покоївки" (Служанки).
Американські критики зарахували Віктюка до 50 людей, які найбільше вплинули на другу половину ХХ сторіччя.
Приватний "Театр Романа Віктюка" режисер створив у Москві у 1991 році.
У 2006 році став "народним артистом України".
Як зазначили у театрі, попри смерть режисера, 17 жовтня у його театрі відбудеться вистава "Танго" - "на його честь і пам'ять".
За своє життя режисер поставив понад 250 вистав по всьому світу. Серед найвідоміших його робіт "М. Баттерфляй", яка відкрила власний театр режисера.
Що відомо
- Режисер Роман Віктюк помер 17 листопада.
- Як повідомили у Театрі Романа Віктюка, у режисера була важка форма коронавірусу.
- Про те, що прощання із Романом Віктюком відбудеться 23 листопада у Львові повідомила у мережі Facebook племінниця режисера Катерина Віктюк.