Ісламське бойове угруповання "Хезболла" заявляє, що вночі 25 серпня випустило понад 320 ракет і кілька дронів по півночі Ізраїлю. Натомість Ізраїль стверджує, що близько 100 його винищувачів превентивно б'є по півдню Лівану і уразили там понад 40 пускових установок "Хезболли".
Про це пишуть армія оборони Ізраїлю та The Times of Israel.
"Хезболла" стверджує, що за протягом кількох годин випустила понад 320 ракет по півночі Ізраїлю, а також кілька дронів із вибухівкою. Угруповання сказало, що обстріляло 11 військових баз на півночі Ізраїлю.
Джерело в уряді Channel 12 повідомило, що Ізраїль не зацікавлений в ескалації, яка призведе до війни в Лівані.
Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац вранці 25 серпня звернувся до десятків міністрів закордонних справ із закликом підтримати Ізраїль у боротьбі проти "Хезболли", Ірану та його поплічників.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) натомість заявила, що близько 100 винищувачів Ізраїлю за вказівкою розвідки завдали ударів і знищили тисячі стволів ракетних установок "Хезболли" на півдні Лівану. Більшість цих пускових установок були націлені на північ Ізраїлю, а деякі — на центр. Під час ударів також було уражено понад 40 пускових установок в Лівані.
Речник ЦАХАЛу Даніель Хагарі заявив про превентивний удар по "Хезболлі", попередивши цивільних у Лівані, що Ізраїль битиме по військових цілях, і мешканці поблизу — в небезпеці.
Раніше ЦАХАЛ бив по Лівану 16 серпня та 22 серпня атакував об'єкти "Хезболли" у більш як 10 районах Лівану. За даними МОЗ Лівану, 16 серпня щонайменше 6 людей загинули і ще 3 отримали поранення.
Загострення конфлікту на Близькому Сході
У Тегерані, столиці Ірану, в середу, 31 липня, під час авіаудару був убитий один із лідерів палестинського бойового угруповання ХАМАС Ісмаїл Ханія. ХАМАС звинуватив у нападі Ізраїль.
1 серпня Армія оборони Ізраїлю заявила про ліквідацію лідера ХАМАСу Мохаммеда Дейфа. Його вважають організатором нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року. Він очолював бойове крило ХАМАСу із 1996 року.
Іран, який підтримує ХАМАС, а також організація "Хезболла" пообіцяли помститися за вбивство Ханії та атакувати Ізраїль.
Водночас 15 серпня в столиці Катару Досі розпочався новий раунд переговорів про припинення вогню в Секторі Гази. Представники ХАМАСу не приєдналися до переговорів.
Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом
31 травня президент США Джо Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за його словами, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.
План припинення вогню складається з трьох етапів:
- Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
- Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
- Початок відбудови й повернення останків загиблих заручників.
23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".