Радник із нацбезпеки США Джон Кірбі прокоментував візит прем'єра Індії до України та імовірність, що Делі допоможе в спробі припинити війну. Він також сказав, що занадто рано робити висновки про операцію ЗСУ в Курській області Росії.
Про це Кірбі говорив на брифінгу 23 серпня.
Посадовець зазначив, що Індія є сильним партнером для Сполучених Штатів, і прем’єр-міністр Нарендра Моді — також.
Якщо візит Моді до Києва та зустріч із президентом України Володимиром Зеленським може допомогти покласти край конфлікту, що узгоджується з баченням Зеленського щодо справедливого миру, тоді США "думають, що це буде корисно".
"Якщо є країна, яка готова допомогти в спробі припинити війну в Україні, ми це вітаємо. Але, якщо ви хочете допомогти, то треба вести розмови з українцями. (...) Ми говоримо це весь час: нічого про Україну без України", — підкреслив Джон Кірбі.
Щодо наступу України в Курській області Росії Кірбі зазначив, що Штати "спостерігають за ризиками ескалації з початку цього конфлікту", водночас робити висновки про те, що відбувається в Курську, зараз занадто рано.
"Росіяни перекинули певні ресурси в цю територію, щоб спробувати завадити діям українців. Наскільки це буде ефективним, яким буде результат, ми ще не знаємо. Тому ще занадто рано говорити про те, чи може те, що відбувається в Курську, мати потенційний вплив на ескалацію. Але це те, що нас продовжує турбувати", — наголосив американський чиновник.
Кірбі також зазначив, що з боку Штатів не було змін у вказівках про те, де і як ЗСУ можуть використовувати американську зброю.
"Як ви знаєте, президент [Джо Байден] дозволив їм [українським військовослужбовцям] використовувати боєприпаси США через кордон. (...) Але ми все ще розмовляємо з ними. У мене немає політичних схильностей так чи інакше говорити сьогодні, і, звичайно, немає нових політичних рішень, які були прийняті", — підсумував радник з питань національної безпеки.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.