Заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх прокоментувала позицію США стосовно підтримки України у контексті подій у Курській області. Вона підкреслила, що Сполучені Штати підтримують Україну, надаючи їй необхідну допомогу на полі бою, і це не зміниться.
Про це Сабріна Сінгх заявила під час брифінгу.
Сінгх зазначила, що США розуміють дії України в Курській області і їхня політика дозволяє Україні вести вогонь у відповідь. Вона додала, що підтримка надається через різні президентські пакети озброєнь.
"Ми підтримуємо Україну у тому, що вона потребує на полі бою, як ви чули, як ми неодноразово говорили про це, ми отримуємо краще розуміння того, що роблять українці в Курській області. Наша політика дозволяє їм вести вогонь у відповідь, але ми продовжуємо підтримувати Україну в тому, що їм потрібно на полі бою, і це відбувається через різні президентські пакети озброєнь.Це не зміниться", — сказала Сабріна Сінгх.
Відповідаючи на питання щодо публічної підтримки українських дій на території Росії, Сінгх підкреслила, що США продовжують підтримувати Україну в цілому. Вона також наголосила, що вони працюють з Україною над розумінням, як дії в Курській області відповідають стратегічним цілям на полі бою.
З її слів, США мають ще деякі питання, які потребують доопрацювання, і найближчим часом міністр оборони Ллойд Остін знову поспілкується з українським міністром оборони Рустемом Умєровим для подальшого обговорення.
"Ми підтримували і підтримуємо Україну в цілому. Отже, коли йдеться про Курськ, у нас є розуміння того, що президент Зеленський сказав, що вони хочуть створити буферну зону. Ми все ще працюємо з Україною над тим, як це вписується в їхні стратегічні цілі на самому полі бою.Коли ми будемо впевнені, що краще розумітимемо, як це все пов'язано між собою, я буду рада повідомити більше, але зараз ми все ще працюємо і все ще маємо деякі питання, і ми повернемося до них. І міністр (Остін — ред.) збирається знову поспілкуватися з міністром Умєровим", — додала Сабріна Сінгх.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.