Корабель Ілона Маска Crew Dragon прибув до МКС. Астронавти перебралися на станцію

Корабель Ілона Маска Crew Dragon прибув до МКС. Астронавти перебралися на станцію

Оновлено
Корабель Ілона Маска Crew Dragon прибув до МКС. Астронавти перебралися на станцію
NASA

Космічний корабель Crew Dragon з чотирма астронавтами NASA на борту успішно пристикувався до Міжнародної космічної станції й астронавти перебралися на станцію.

За переміщеням астронавтім можна було спостерігати у трансляції на YouTube-каналі NASA.

Після прибуття на МКС астронавти подякували усім, хто причетний до організації їхнього польоту, зокрема співробіникам NASA та SpaceX.

"Це була неймовірна подорож. Це ознаменує початок місій з ротації екіпажу на міжнародну космічну станцію з Флориди. Ми дуже раді бути тут і бути частиною цієї чудової експедиції", - сказав один із астронавтів.

Корабель Ілона Маска Crew Dragon прибув до МКС. Астронавти перебралися на станцію
Корабель Ілона Маска Crew Dragon прибув до МКС. Астронавти перебралися на станцію. Скріншот

"Стикування підтверджено – Crew Dragon прибув до Міжнародної космічної станції", – повідомили зранку 17 листопада у пресслужбі компанії SpaceX.

Астронавти проведуть на борту Crew Dragon ще кілька годин, після чого перейдуть на МКС, на якій перебуватимуть впродовж наступних пів року. Це стане першою комічною місією NASA в історії, для якої використовувалися космічні апарати приватної компанії.

Довгий шлях до МКС

Ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска Space X, яка мала винести на орбіту корабель Crew Dragon, стартувала з майданчику LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді 15 листопада о 19:27 за місцевим часом (02:27 у понеділок, 16 листопада, за Києвом), та за три хвилини доставила екіпаж місії Crew-1 на орбіту Землі. 

Як повідомляли у центрі контролю польотів Космічного центру Кеннеді, можливість успішного запуску залежала від погоди. Сильні вітри вже стали причиною перенесення запуску Crew Dragon на 24 години. До цього запуск Crew Dragon кілька разів переносився через різноманітні причини.

До складу екіпажу Crew Dragon входять троє астронавтів американського космічного агентства NASA – командир екіпажу Майкл Хопкінс, Віктор Гловер і Шеннон Уокер, а також досвідчений астронавт японського космічного агентства Соїчі Ногучі.

Що відомо

  • Національне космічне агентство NASA та компанія бізнесмена Ілона Маска SpaceX планували запустити капсулу Crew Dragon з чотирма астронавтами на борту 14 листопада. Але через погані погодні умови запуск відклали на добу.
  • Усім спостерігачам запуску Crew Dragon дадуть можливість отримати спеціальні паспорти.
  • Національне аерокосмічне агентство США планує до 2024 року висадить на Місяць спочатку жінку, а потім чоловіка. Програма з освоєння Місяця під назвою "Артеміда" складатиметься з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць у 2024 році.
На початок