Михайло Романчук встановив рекорд Європи на дистанції 800 м вільним стилем

Михайло Романчук встановив рекорд Європи на дистанції 800 м вільним стилем ISL

Це другий результат в історії на цій дистанції.

У фіналі змагань ISL-2020 провели показовий заплив на дистанції 800 метрів вільним стилем - результати цих змагань не йшли в залік фінального матчу, а організований цей заплив був для оцінки стаєрської дистанції у контексті її можливого включення у наступному сезоні ISL.

Організатори створили унікальні правила для цього запливу: перемагав не той, хто фінішував першим, а той, хто зібрав найбільше очок по ходу дистанції. Детальніше про правила - тут.

Зрештою, в обох заліках (і за очками, і за часом фінішу) перемогу здобув українець Михайло Романчук - він фінішував з результатом 7:25.73, це новий рекорд Європи.

Першу частину дистанції (400 метрів) Романчук завершив на другому місці, відставання у чверть секунди від Фелікса Обека. Однак уже на 450 метрів Михайло випередив суперника, на друге місце піднявся Генрік Крістіансен - саме між українцем та норвежцем розвернулася битва за перемогу.

Перед останньою 50-метрівкою Романчук вигравав у Крістіансен 0.5 секунди, однак Генрік виконав шалене прискорення (і Романчук теж включився на фініш) - норвежець відіграв майже увесь час і фінішував на 0.05 секунди позаду українця.

800 м. Показовий заплив. Результати

1. Михайло Романчук (Україна) 7:25.73
  2. Генрік Крістіансен (Норвегія) +0.05
  3. Фелікс Обек (Австрія) +6.16
  4. Зейн Гроте (США) +10.95
  5. Ландер Генрікс (Бельгія) +18.08

Час 7:25.73 - особистий рекорд Михайла Романчука. Цей результат також є рекордом України та рекордом Європи.

Попередній рекорд Європи - 7:29.17, встановлений французом Янніком Агнелом у 2012 році.

Загалом результат Михайла - другий в історії на 800-метрівці у 25-метровому басейні. Світовому рекорду Романчук поступився трохи більше ніж на дві секунди.

Топ-5 найкращих результатів в історії на 800 метрів вільним стилем (25 м басейн)

1. Грант Хакетт (Австралія) - 7:23.42 (2008 рік)
  2. Михайло Романчук (Україна) - 7:25.73 (2020)
  3. Генрік Крістіансен (Норегія) - 7:25.78 (2020)
  4. Яннік Агнел (Франція) - 7:29.17 (2012)
  5. Грегоріо Палтріньєрі (Італія) - 7:30.31 (2018)

Як Михайло Романчук виступав на ISL-2020

• Михайло Романчук змагався за команду "Аква Центуріонс". Саме Романчук дві перемоги українців на турнірі: двічі переміг на дистанціїї 400 метрів вільним стилем.
  • Михайло провів чотири матчеві зустрічі. На дистанції 400 метрів вільним стилем він усі чотири рази був на подіумі: друге, перше, третє та перше місця.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start