Михайло Романчук - про новий рекорд України та виступи на ISL-2020

Михайло Романчук - про новий рекорд України та виступи на ISL-2020

Ексклюзивно
Михайло Романчук - про новий рекорд України та виступи на ISL-2020 Mine Kasapoglu

Суспільне Спорт поспілкуалося з Михайлом.

Український плавець Михайло Романчук встановив новий рекорд України на дистанціїї 400 метрів вільним стилем. Він оновив свій власний часМова йде про запливи у 25-метрових басейнах., який був встановлений у 2016 році, на чотири соті секунди.

Новий рекорд України - 3:39.63.

Суспільне Спорт поспілкувалося з Михайлом Романчуком про цей рекордний час, його виступи на ISL та боротьбу на незвичних для себе дистанціях.

"Мені, звісно, хотілося оновити рекорд - пройшло уже 4 роки! На перших двох зустрічах ISL-2020 був дуже близьким до рекорду, але ніяк не вдавалося. [А коли зробив це, то] емоції були звичайними - нічого надзвичайного", - розповів Михайло.

На цьому рекорді він не прагне зупинятися: "Попереду ще четверта зустріч. Сподіваюся, там також вдасться покращити рекордний час".

Старти на ISL-2020 у Будапешті - перші для плавців після початку пандемії, тобто вони не виступали понад півроку. Тому відчуття від дебютних запливів було незвичним для Романчука.

"На першому старті я взагалі не знав, що робити і як це робити. Враження таке, наче уперше на міжнародні змагання приїхав. Тому перша зустріч була дуже складною. На другій зустрічі було простіше, розумів, що треба робити, але фізично стало важкувато. І на третій зустрічі фізично нелегко, але уже добре розумів, що треба робити".

На ISL-2020 Михайло Романчук змагається у нетипових для себе дисциплінах - на цих змаганнях немає його 800 метрів чи 1500 метрів, тому українець плаває 400 метрів вільним стилем та 400 метрів комплексним плаванням.

На третьому старті на 400 метрів вільним стилем Романчук фінішував третім, програв переможцю понад 4 секунди. Але у цьому немає нічого дивного, пояснює Михайло.

"Я змагаюся з одними з найкращих плавців на середніх дистанціях. Нас не можна порівнювати: я відштовхуюся більше від 1500 метрів, а більшість - від 200. У нас різні швидкості, різна техніка, різна підготовка. Якщо поставити тих же людей на 1500 метрів, то думаю, що я виграю значно більше, ніж 4 секунди".

Щодо 400-метрівки комплексом, то своїми часовими показниками Романчук більш ніж задоволений. У третьому запливі він показав час 4:08.2 - це другий результат в історії України.

"Якщо відштовхуватися від того, що це комплекс на 400 метрів, який я взагалі не треную, то це показує, що моя форма на гарному рівні. В останньому запливі я був близьким до нового рекорду України".

Як Михайло Романчук виступає на ISL-2020

Категорії
Олімпіада-2022Ліга чемпіонівЗимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболу