19 серпня Печерський районний суд Києва продовжив Миколі Тищенку запобіжний захід — цілодобовий арешт до 23 вересня.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Микола Тищенко має повідомляти про зміну проживання, утриматись від спілкування з особами визначених судом, залишити закордонний паспорт та носити електронний засіб контролю. Тищенка підозрюють у незаконному позбавлення волі колишнього військовослужбовця підрозділу Kraken у Дніпрі.
Під час засідання, 19 серпня, прокурори обгрунтували продовження запобіжного заходу наступними ризиками:
- Переховування від досудового розслідування та суду.
За словами прокурорів, Тищенко може ухилятись, оскільки після вчення правопорушення він не повідомив правоохоронні органи та залишив місце інциденту. Також прокурори значили, що Микола Тищенко, як депутат, має авторитет та зв’язки з правоохоронними структурами.
- Ризик знищити, приховати або спотворити докази.
Прокурори зазначили, що нині досудове розслідування триває, зокрема продовжується збір доказів. А також встановлення інших учасників, які можуть володіти документами.
- Підозрюваний може впливати на свідків, потерпілого, та інших підозрюваних.
На думку прокурорів, нардеп може схилити потерпілого до відмови. А також самостійно або через інших осіб може впливати на свідків.
Водночас сторона захисту наголошувала на тому, щоб запобіжний захід Тищенку не продовжували, аби він зміг здійснювати свої депутатські обов'язки.
На що прокурори Офісу генпрокурора зазначили, що 20 червня, замість того, щоб брати участь у пленарному засіданні, підозрюваний нардеп Тищенко поїхав у Дніпро проводити з національною поліцією обшуки, щоб боротись із кол центрами. Хоча, Тимчасова слідча комісія (ТСК) вже пів року, як не існувала, її повноваження були припинені.
Адвокати Тищенка зазначили, що підозра нардепу є необгрунтованою.
"На відео мій підзахисний показує належну поведінку до потерпілого, а потерпілий поводить себе не дуже адекватно і провокує. Мій підзахисний звертався ввічливо та коректно. Чому орган досудового розслідування це ігнорує я не знаю. З моменту повідомлення про підозру належних доказів не здобуто, а ризики є абсурдними і не підтверджуються", — заявив один з захисників.
Сам Микола Тищенко назвав звинувачення проти нього політично сфальсифікованими.
"Я не отримую зарплату, мої помічники теж не отримують. Припинена робота як народного депутата. Я не можу утримувати свої приймальні, які я сплачую за державний кошт. Йде прямий тиск на народного депутата, позафракційного, йде пряме порушення прав моїх виборців. А я мажоритарник, у мене є мій округ. Не можу оплатити комунальні послуги у приймальних. У мене їх 4: дві в Одесі, на Закарпатті та Києві", — розповів Тищенко у залі суду.
Київський Печерський районний суд 25 червня обрав запобіжний захід нардепу Миколі Тищенку, якому слідчі ДБР вручили підозру за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. За рішенням суду він має знаходитись під цілодобовим домашнім арештом протягом наступних 60 діб.
Що цьому передувало
За матеріалами ДБР генеральний прокурор України повідомив про підозру чинному нардепу Миколі Тищенку за фактом незаконного позбавлення волі колишнього військовослужбовця у Дніпрі. Про це зранку 25 червня повідомили в ДБР.
Раніше в соцмережах розповсюдили відео зняте у Дніпрі, на якому видно, як люди в одязі кольору хакі та балаклавах на вулиці утримують чоловіка у цивільному. Як повідомили Суспільному у поліції, чоловіка у цивільному утримували та завдали йому тілесних ушкоджень. Також з’явилося відео із початком конфлікту. На ньому — народний депутат України Микола Тищенко.
У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному — Дмитро Павлов, який проходив службу у спецпідрозділі Kraken ГУР МО. Згодом у telegram-каналі спецпідрозділу Kraken опублікували допис та підтвердили, що чоловіком у цивільному на відео є колишній військовослужбовець спецпідрозділу.
У Facebook народного депутата Миколи Тищенка з’явилася публікація, в якій стверджується, що "під час проведення обшуків шахрайських ботоферм на представників поліції було здійснено напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито боді-камеру".
"Після завдання кількох ударів слідчому, який працював на обшуку, чоловік у білій футболці на відео намагався втекти, а також демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання на нього заяви", — написав він.
В поліції зазначили, що ані місцеві, ані правоохоронці з області не співпрацювали з Тищенко і не брали участь в проведенні обшуків.