Усе залежатиме від місцевих органів влади.
Міжнародний союз біатлоністів (IBU) перед початком сезону пояснив, як протидіятиме поширенню коронавірусу серед спортсменів. А також розтлумачив, що відбуватиметься у разі інфікування навіть одного члена команди та чим це загрожує усім іншим. Про це повідомляє Biathlon Focus.
В IBU зазначили, що в подібних ситуаціях пріоритетною буде позиція влади тих країн, які приймають змагання.
"Якщо у команді є інфікований коронавірусом, тоді закони місцевих органів влади є значно важливіші за протоколи та правила IBU. І від локального Міністерства охорони здоров'я залежить, яка частини команди (у якій є випадок коронавірусу) буде відправлена на карантин. Цілком ймовірно, що один позитивний випадок може означати карантин для всіх членів команди, в якій він був виявлений", - пояснили в IBU.
У першу чергу, суворість карантину та кількість спортсменів, які на нього відправляться, залежатиме від медичного протоколу, який діє в тій чи іншій країні.
Ще до початку сезону зі схожою ситуацією зіштовхнулася команда "Б" збірної України з біатлону на зборі у фінському Вуокатті. Три спортсмени отримали позитивний результат тесту на коронавірус - їх одразу помістили на самоізоляцію, уся інша команда була відправлена на карантин (можна було займатися в лісі у вечірній час, але певний час не можна було проводити звичайні тренування).
Читайте також: Як позитивні тести на коронавірус змінили підготовку біатлонної команди "Б". Розповідає тренер
Карантин для команди безпосередньо під час етапу означатиме пропуск гонок.
У грудні-січні етапи Кубка світу з біатлону приймуть Фінляндія, Австрія, Німеччина та Італія. У всіх чотирьох країнах різні медичні протоколи у протидії поширенню коронавірусу.
Що відомо
- Кубок світу з біатлону 2020/21: календар, розклад, дати етапів
- Перший етап Кубка світу пройде 28-29 листопада. Усі гонки Кубка світу з біатлону у прямому ефірі покаже Суспільне. Дивитися онлайн гонки Кубка світу можна буде на сайті Суспільне Спорт.
Збірні, що уже оголосили склади на перші етапи