За ремонт будинків після буревію у Кропивницькому підрядникам винні 430 тисяч гривень

За ремонт будинків після буревію у Кропивницькому підрядникам винні 430 тисяч гривень

За ремонт будинків після буревію у Кропивницькому підрядникам винні 430 тисяч гривень Суспільне: Кропивницький

430 тисяч гривень винні трьом підрядним організаціям за ремонт будинків після буревію у Кропивницькому. З міського бюджету заплатити не можуть, говорить начальник управління капітального будівництва Сергій Білокінь. Повністю за матеріали і роботу з будівельниками розраховувались з благодійного фонду "Смайл", якщо люди попали в категорію людей з інвалідністю, або самотніх пенсіонерів. Іншим виділяли з фонду частково, з огляду на індивідуальну ситуацію кожного.

Будинок Валентини Іванченко на вулиці Холодноярська після буревію 17 жовтня залишився без даху. Його зірвав вітер. Нині будинок стоїть без шиферу. Жінка говорить, їй на відновлення даху дали з благодійного фонду 70 тисяч гривень: “Що люди здали нам, оце й получили. Ми в такі борги влізли. Дитина взяла 50 тисяч кредиту. Коли вона їх виплатить? А я не допоможу, бо пенсія”.

За роботу з відновлення даху будівельникам, каже, платитимуть самі.

За ремонт будинків після буревію у Кропивницькому підрядникам винні 430 тисяч гривеньСуспільне: Кропивницький

Керівниця благодійного фонду “Смайл” Інна Колпак пояснює: “Ті, що ми взяли в роботу – це 18 будинків. Майже всі вони з дахами. Зібрали ми 730 тисяч гривень. За матеріал майже з усіма розрахувались”.

Каже, не розрахувались за роботу з будівельниками, не вистачило грошей.

Щоб допомогли людям швидко відновити пошкоджені будинки, просили допомогти з ремонтом три будівельні організації, – каже Сергій Білокінь: “12 будинків оплачені повністю за матеріали. По 2-м будинкам матеріали не оплачено. Тобто люди виконали роботу. У фонді грошей не залишилось. За попередніми підрахунками, винні 430 тисяч гривень. Для того, щоб виплатити з міського бюджету, необхідна процедура. Ці будинки – приватна власність, тому фінансування даних категорій передбачає зовсім інший механізм”.

Говорить, розрховують тільки на благодійність. Коли, розрахуються з будівельниками, сказати не може.

Керівник однієї з трьох підрядних організацій, які займались ремонтом покрівель після буревію Леонід Федоренко розповів, що не рахував, скільки міська рада винна йому за роботу. Матеріалами їх забезпечили. “Роботи були виконані оперативно, тому що потрібно було відновити дахи людям. Те, що зараз немає можливості розрахуватись, нічого страшного. Вона з'явиться. Головне питання, що зробили, закрили дах”.

Начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко розповів, що з 279 пошкоджених будинків ремонтують 236. Витратили на ремонт один мільйон триста тисяч гривень. Відремонтувати усі будинки планують до кінця року. ”14 будинків з 236 ремонтують за рахунок благодійного фонду “Смайл”. Іншим 222 власникам міською радою надається посильна матеріальна допомога на відновлювальні роботи, на сьогоднішній день така допомога видана 95 особам. Майже 500 тисяч перераховані на рахунок в ОСББ “Лелеківське”. Роботи не зупиняються. Аварійна ситуація знаходиться під контролем і усувається”.

За ремонт будинків після буревію у Кропивницькому підрядникам винні 430 тисяч гривеньСуспільне: Кропивницький

Що відомо

  • Через негоду у Кропивницькому позривало дахи з будинків, шквальний вітер пошкодив паркани, обірвало дроти, повалило дерева.
  • Внаслідок смерчу у Кропивницькому, який пронісся 17 жовтня, травмувалися троє людей.
  • До прибирання наслідків негоди долучились містяни. Разом розчищають двори та вулиці від уламків, лагодять електромережі, пиляють повалені дерева.
  • Буревій у Кропивницькому пошкодив три гектари лісу.
  • Комісія рахувала збитки, завдані лісопарковій зоні буревієм у Кропивницькому.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди