Кропивничани другий день ліквідовують наслідки буревію: пошкоджені майже 150 будинків

Кропивничани другий день ліквідовують наслідки буревію: пошкоджені майже 150 будинків

Кропивничани другий день ліквідовують наслідки буревію: пошкоджені майже 150 будинків
Суспільне: Кропивницький

У двох мікрорайонах Кропивницького – Стара Балашівка та Лелеківка власники будинків, їх родичі, знайомі, працівники комунальних підприємств ліквідовують наслідки вчорашнього (17 жовтня – ред.) буревію та зливи. До прибирання долучились усі охочі містяни. Разом розчищають двори та вулиці від обломків, лагодять електромережі, пиляють повалені дерева.

Власниця одного з будинків Надія Колесник розповідає про вчорашній буревій. Каже, вдома була з чоловіком та донькою. Усі троє мають інвалідність. На обійсті жінки вітер зруйнував частину сараю та кухні, повалив газову трубу, зніс дах з будинку, вибив пластикові вікна. У середині будинку протекла та посипалась стеля.

Щоб машини не заважали людям наводити лад після негоди, патрульні перекрили дорогу.

Кропивничани ліквідовують наслідки буревію та підраховують збитки
Суспільне: Кропивницький

Кропивничанка Інна Олійник привезла солодощі та каву. Ними пригощає тих, хто тут працює. “Народилася я тут. Всі рідні і близькі тут. Я не можу іначе. Треба допомогати”.

Власниця будинку № 45 на вулиці Богдана Хмельницького Любов Саленко, розповіла вітер зніс дах з будинку, альтанку. Цегла обваленого гаражу пошкодила машину. “Вікна побиті, текло з люстри фонтан. Ми утеплилися. Клали плівку. Якби плівки не було, то стеля попадала вся”.

Жінка підраховує збитки. “Якщо влада нам не допоможе, не виділить кошти – будемо влазити в борги. Дах голий, і підуть дощі, ми залишимось геть без нічого. А йде зима. Треба брати кредит тисяч на 100. Для нас це не підйомна сума”.

Кропивничани ліквідовують наслідки буревію та підраховують збитки
Суспільне: Кропивницький

Нині отримані збитки від негоди підраховує комісія, каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко. “В міській раді фахівці працюють над аналізом і складанням кошторисних видів робіт по покрівлям, по парканам, і по іншому майну. Тому, що у когось три шиферини знесло, у когось весь дах”.

Коли закінчать підрахувати збитки, каже, поки, невідомо.

Що відомо

  • Майже півтори сотні будинків пошкодив буревій у Кропивницькому, повалив понад 70 дерев. Сталось це 17 жовтня у двох мікрорайонах – Стара Балашівка та Лелеківка. Під час негоди травмувались троє людей.
  • Людям, будинки, яких пошкоджені, готові надати 40 номерів у готелі. Розповів Суспільному начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко. Поки, за його словами, звернень від жителів не було.
  • На вулиці Хмельницького на Балашівці рятувальники встановили намет та польову кухню, де можна зігрітись, випити чаю та поїсти. Рятувальники тут чергуватимуть цілодобово.

На початок