Що знають про Революцію Гідності десятикласники кропивницької школи

Що знають про Революцію Гідності десятикласники кропивницької школи

Що знають про Революцію Гідності десятикласники кропивницької школи
Суспільне: Кропивницький

Події революції гідності внесені до шкільної програми і вивчаються на уроках історії в 11 класі. Учням їх пояснюють з державницьких позицій – розповів Суспільному викладач інституту післядипломної педагогічної освіти імені Сухомлинського Юрій Митрофаненко.

На уроці історії в 10-Б класі школи № 25 тему соборності України учні вивчають напередодні Дня Гідності і Свободи.

Під час уроку вчитель Роман Губенко проводить історичні паралелі між подіями Соборності і Революції Гідності: “Ці події є дуже схожими, це маніфестація українського народу із вимогами свободи, незалежності, єдності та соборності. Тобто ідея та сама, народ той самий, різниця 106 років, але суспільство не змінилося, воно мало певні бажання і продовжує їх здійснювати”.

Учень Андрій Семенов каже: його батько був учасником Євромайдану: “Революція стосується кожної людини, вона не обійшла стороною і мене. Мій батько брав участь в Євромайдані і далі захищав суверенітет і гідність кожного українця в зоні бойових дій. Ми здобули нашу гідність величезною ціною”.

В 11 класі події Революції Гідності вивчають за підручником 2019 року, говорить Роман Губенко: ”Інтегрований курс поєднує історію України і всесвітню в одну, не відокремлюючи нашу сучасну історію від світових тенденцій. Ці події описуються історично, без емоційного забарвлення".

На вивчення теми Революції Гідності вчитель має один урок.

Читайте також: Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи

Революція Гідності – це епохальна і дуже позитивна подія в історії України, – говорить Юрій Митрофаненко: “Вчитель, відповідно до програми, повинен висвітлювати ці події саме з державницьких позицій, тобто ніяких розмов про державні перевороти, насильницькі дії по захопленню влади. Російська версія історії не повинна попадати через вчителів до наших учнів”.

Тема Революції Гідності, російська військова агресія проти України, волонтерський рух , є у програмі зовнішнього незалежного оцінювання з історії України.

День Гідності та Свободи відзначають в Україні щороку 21 листопада, починаючи з 2014 року, на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

На початок