Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи

Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи

Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому День Гідності та Свободи відзначили вшануванням пам’яті Героїв Небесної сотні та відкриттям оновленої пам’ятної дошки Володимиру Винниченку. За підрахунками Суспільного, участь у покладанні квітів до меморіалу на площі Героїв Майдану, пам’яної дошки Віктору Чміленку та відкритті дошки на фасаді будівлі служби надзвичайних ситуацій на вулиці Шевченка взяли 20 кропивничан.

Квіти до меморіалу на плоші Героїв Майдану поклали о 9:30, після покладання квітів до пам’ятної дошки Віктору Чміленку на будівлі обласної адміністрації. Потім вирушили на відкриття оновленої дошки письменнику та державному діячу Володимиру Винниченку.

У будівлі служби надзвичайних ситуацій раніше була чоловіча гімназія, в якій у 1890 році навчався Володимир Винниченко – розповів краєзнавець Юрій Митрофаненко: ”Не довчився. Його вигнали за те, що спілкувався українською мовою, носив вишиванку. Він писав, що тут відбув своє перше політичне покарання. Тут написав поему про запорожців”.

Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи
Оновлена меморіальна дошка Володимиру Винниченку. Суспільне: Кропивницький

За словами начальника обласного управління комунікацій з громадськістю Віталія Останнього, дошку оновили, попередню встановили 2000 року. Оновили з ініціативи робочої групи Всеукраїнського проєкту ”Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років”. На нову дошку витратили 42 тисячі гривень з обласного бюджету: ”Дошка, встановлена раніше, була дещо радянського зразка. Там було вказано, що він просто видатний письменник”.

Що відомо

  • День Гідності та Свободи відзначають в Україні щороку 21 листопада, починаючи з 2014 року, на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
  • Євромайдан у Кропивницькому, тодішньому Кіровограді, організували Вікторія Гапоненко і Альона Олійник, які на той час були студентками педагогічного університету. На перший Майдан 24 листопада 2013 року прийшли три десятка людей. Співали ”Червону руту”.
  • На місці нинішнього меморіалу Героям Небесної сотні, де розмістили фотографії вбитих майданівців, стояв пам’ятник Сергію Кірову. Його демонтували. 24 лютого 2014 року площу Кірова перейменували на площу Героїв Майдану.
  • Віктор Чміленко був фермером із Бобринецького району Кіровоградської області. Загинув на Майдані у Києві 20 лютого 2014 року від кулі снайпера. На його честь назвали вулицю у Кропивницькому.
Квіти і пам’ятна дошка. У Кропивницькому відзначили День Гідності та Свободи
Меморіальна дошка Віктору Чміленку. Суспільне: Кропивницький
  • Володимир Винниченко – український політичний і державний діяч, письменник. Стояв біля витоків української державності, був членом та заступником голови Української Центральної Ради, головою першого українського уряду – Генерального секретаріату Української Центральної Ради, генеральним секретарем внутрішніх справ, автором та співавтором усіх головних законодавчих актів Центральної Ради, у тому числі чотирьох Універсалів. Очолював Директорію Української Народної Республіки.
На початок